Archiwum kategorii: Pszczółki

Walentynki

Dzisiaj, w piątek, 14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. Było bardzo uroczyście, gdyż wszyscy byli ubrani na czerwono, a świętowaliśmy w pięknie udekorowanej sali.
Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały postać Świętego Walentego, a tym samym dowiedziały się również, skąd wzięła się tradycja wysyłania czy dawania walentynek.
Przedszkolaki także zaśpiewały wspólnie piosenkę po angielsku o miłości, jak również wzięły udział w krótkim quzie.
Na koniec każda grupa otrzymała worek pełen walentynek, a także zatańczyła przy wesołej muzyce. Były też walentynkowe lizaki.
Jesteście ciekawi jak wyglądał nasz dzień? Zobaczcie sami… tutaj galeria zdjęć

Grupę Tygrysków nawet w sali czekały miłe niespodzianki przygotowane przez panią Agnieszkę, panią Anetę oraz panią Anię 🙂 tutaj link do galerii Tygrysków

Grupa Żabek wiele serc dziś otrzymała link do galerii Żabek

Zanim zacznie bez problemu mówić…

Każde dziecko jest indywidualną jednostką, która wraz z rozwojem psychoruchowym nabiera także kompetencji językowych. Należy jednak pamiętać, że bez stymulacji rozwój mowy może być zakłócony a to najczęściej skutkuje opóźnionym rozwojem mowy a w przyszłości także występowaniem rozmaitych wad wymowy. Jaka powinna być zatem stymulacja, aby była jak najbardziej efektywna i korzystna. Rodzicu, pamiętaj, aby:
– mówić do dziecka , czyli opowiadaj o wykonywanych czynnościach, opisuj otaczający świat,
– czytaj dziecku, pokazuj obrazki, wyjaśniaj, tłumacz,
– śpiewaj,
– naśladuj odgłosy,
– baw się z dzieckiem w gimnastykę buzi,
– chwal dziecko,
– pokazuj, że mówienie jest super,
– wyrzuć smoczek (powyżej roku),
– zrezygnuj z kubków niekapków,

I nie porównuj swojego dziecka z innym, każde jest bowiem niepowtarzalne i dzięki wsparciu dorosłych zacznie pięknie mówić.
Marta Mierzwa – Gałkowska