Archiwum kategorii: Bez grupy

Dzień Kobiet u Myszek

9 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Wszyscy chłopcy z naszej grupy składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez laurek, drobnych upominków i kwiatów. Dzieci wykonały prace plastyczne zadedykowane paniom, w które włożyły wiele zaangażowania. Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech…

– Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom Kacpra za przygotowanie cudownych kwiatów.

– Ślicznie dziękujemy Rodzicom Bartka i Julka za przepiękne słodkie laurki z lizakami dla wszystkich pań oraz dziewczynek z grupy.

– Dziękujemy również Rodzicom Wiktorka za słodkości dla dziewczynek

– Dziękujemy wszystkim chłopcom, którzy wykonali samodzielnie laurki dla naszych dziewczynek 🙂

Jeszcze raz wszystkim dziewczynkom, mamom i paniom dedykujemy wierszowane życzenia:

“Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek”
Zbigniew Jeżyna

Życzymy najpiękniejszych dni przepełnionych słońcem i ciepłym
uśmiechem:)

Zapraszam serdecznie do naszej galerii zdjęć:

p. Kasia

“Park Jurajski w Tygryskach”

Choć ten tydzień okazał się dosyć krótki, to był bardzo intensywny. Naszym tematem przewodnim były dinozaury.

Podczas zadań dydaktycznych, dzieci dzieliły dinozaury na małe i duże, a także obserwowały jak poruszały się dinozaury.

Tygrysy zmierzyły się z wieloma zadaniami, w których, m.in. musiały wybrać charakterystyczne elementy dinozaurów.

Dzieci dowiedziały się także o surowcach powstałych w czasach prehistorycznych. Oglądały bursztyn i robiły doświadczenia z węglem. Wrzucały go do wody, oglądały przez lupy oraz patrzyły, co się stanie gdy węgiel zostanie podpalony.

Poznały też zawód archeologa. Dzieci rozkuwały lód i wyjmowały dinozaur, a także szukały ich szkieletów w piasku.

https://drive.google.com/open?id=1L7G8hM6pJQVAndGSH4csoSK_pT9wRkV0

Myszki biorą udział w konkursie: “Świętuj z Misiem Velvetusiem”

W minionym tygodniu Myszki wzięły udział w konkursie, pt.: “Świętuj z Misiem Velvetusiem“. Dzieci codziennie brały udział w zajęciach sportowych z udziałem produktów firmy Velvet, takich jak: papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne oraz nawilżany papier toaletowy. Wszystkie te produkty posłużyły nam jako przybory do ćwiczeń. Pokonywaliśmy tor przeszkód, przechodziliśmy przez ławeczkę, biegaliśmy, układaliśmy wieże, igloo dla misiów Velvetusiów, wykonaliśmy pracę plastyczną a ostatniego dnia nauczyliśmy misia jak korzystać z toalety, dając mu lekcję higieny.

Ten tydzień był niezwykle edukacyjny pod wieloma względami !

Zapraszam serdecznie do obejrzenia zdjęć oraz filmu z naszych działań:

p. Kasia

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Myszki otwierają MUZEUM ARCHEOLOGICZNE

Podczas tygodnia o Dinozaurach Myszki wcieliły się również w rolę archeologa. O czasach, z których nie ma zdjęć, gdzie karty milczą, bo nie zachowały się żadne zapiski, źródłem informacji są odkrycia i badania archeologiczne. Dzięki odkryciom w ziemi i pod wodą dowiadujemy się o przodkach, zwierzętach i roślinnościach. Badania archeologiczne przypominają często układanie puzzli, na podstawie fragmentów przedmiotów poznaje się przeszłość.

Przedszkolaki miały okazję poznać naszą wspaniałą kolekcję kamieni, ukrytą w specjalnym pudełku pod szklaną witryną. Dzieci dzięki lupom mogły z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym okazom, poznać ich właściwości, sprawdzić jak pachną i czy są ciężkie. Poza tym Myszki wzięły udział w eksperymencie, w którym to w roli głównej znalazł się węgiel kamienny. Dzieci sprawdzały jak zachowa się bryłka węgla po wrzuceniu do wody i okazało się, że tonie i nie rozpuszcza się w wodzie. Szybko zauważyliśmy, że węgiel brudzi i świetnie nadaje się do rysowania na kartce, dlatego też postanowiliśmy po zbadaniu przez lupę wykonać prace plastyczne oraz pobawić się w górników, którzy na koniec pracy są bardzo brudni 🙂

Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom: Ewy, Basi oraz Teosia za przyniesienie kawałków węgla kamiennego do naszych zajęć !

Zabawa w archeologów tak bardzo spodobała się naszym dzieciom, że postanowiliśmy otworzyć MUZEUM ARCHEOLOGICZNE. w którym pracują strażnicy muzeum, odpowiedzialni za bezpieczeństwo i porządek podczas oglądania eksponatów muzealnych. Dzieci przy użyciu wagi sprawdzały ciężar kamieni, na kartkach “po swojemu” zapisywały wynik badań, pędzelkami czyścili wszystkie kamienie a przez lupy podziwiały ich piękny wygląd 🙂

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć:

p. Kasia

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Spacerek

W tym tygodniu wybraliśmy się na spacerek i nawet udało nam się zaobserwować pierwsze wiosenne oznaki takie jak malutkie pączki na krzaczkach, przebiśniegi i krokusy w przydomowych ogródkach i świeżą trawkę. Nasze maluszki na spacerze były bardzo dzielne pięknie maszerowały i chętnie obserwowały otoczenie. Mieliśmy też czas na zabawy w sali oraz drewniane układanki, które świetnie rozwijają percepcję wzrokowo – ruchową.