Kategoria: Klubik

Minął kolejny ciekawy tydzień

Tydzień minął maluszkom pracowicie, a jednocześnie bardzo ciekawie. Nasze pociechy każdego dnia poznają i uczą się nowych rzeczy. Będąc na spacerach z opiekunkami , poznają otaczającą nas przyrodę. Podczas zabaw i zajęć w sali poznają i rozwijają swoje umiejętności twórcze i intelektualne oraz sprawność fizyczną. Bardzo duże znaczenie ma codzienne obcowanie naszych dzieci z różnego typu muzyką ,, Bo gdzie muzyka i ruch , tam maluszek zuch”

8 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Oceanów

Tego dnia Maluszki poznały rybki i inne zwierzątka zamieszkujące oceany , a na koniec razem z ciociami wykonały akwarium z papierowych talerzyków.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

ŚLIMAK ,ŚLIMAK POKAŻ ROGI…

ŚLIMAK , ślimak pokaż rogi, czyli Dzień ślimaka w klubiku – maluszki dowiedziały się różnych ciekawostek na temat tych bezkręgowców  oraz miały też okazję zobaczyć je na własne oczy . Przez cały dzień towarzyszyły dzieciom zabawy , piosenki i wiersze o ślimakach.

W tym tygodniu  świętowaliśmy również  – Dzień Mamy. Nasze pociechy własnymi rączkami wykonały przepiękne serduszka z masy porcelanowej , które później ozdobiły czerwoną farbą i brokatem. Była to wspaniała gimnastyka dla małych łapek. Maluszki tańczyły i pokazywały do piosenki ,,Tralala dla mamy” – idealna rytmika.

Starsze dzieci recytowały wierszyk dla mam.
,,Mamo ,mamo coś Ci dam;
  Jedno serce , które mam,
 A w tym sercu róży kwiat
 Mamo , mamo żyj sto!”
W naszym Klubiku odbyła się, również sesja zdjęciowa przygotowana przez Panie opiekunki.
Mamy naprawdę wspaniałych modeli jak i również modelki.
Efektem końcowym był zmontowany film z przygotowań, który wręczyliśmy naszym mamom
jako prezent.
Był to cudowny i pracowity tydzień.
ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

Maluszki poznają figury geometryczne

Kwadrat ,trójkąt, ,koło , było nam wesoło. Małe , duże kolorowe do zabawy już gotowe.

W tym tygodniu maluszki poznały cztery podstawowe figury geometryczne. Wiedzą jak wygląda koło , trójkąt, prostokąt oraz kwadrat. Z rozpoznawaniem figur radzą sobie doskonale.

STRAŻAK TO JEST KAWAŁ ZUCHA , JEDZIE TAM GDZIE OGIEŃ BUCHA . LEJE WODĄ W LEWO, W PRAWO , GASZĄC  OGIEŃ Z WIELKĄ WPRAWĄ . Z okazji Dnia Strażaka rozmawialiśmy o straży pożarnej , ogromnie ważnej roli strażaka oraz sytuacjach w których nas ratują. Na koniec sami zrobiliśmy obrazki przedstawiające płomienie.

Ram pam pam, Tydzień zakończyliśmy muzycznie. Maluszki uczyły się nutek oraz śpiewały ,,wlazł kotek na płotek”. Wyszło im to pięknie.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

TYDZIEŃ WIELKICH EMOCJI

W tygodniu ,który minął Nasze maluszki brały udział w zajęciach sensorycznych polegających na zabawach rękawiczkami. Były one wypełnione ryżem ,fasolą ,makaronem i grochem. Dostarczyły one dzieciom różnorodne bodźce do rozwoju zmysłów i poszerzyły ich świat doznań. Kolejnym wyjątkowym dniem były drugie urodziny Kubusia. Wspólnie zaśpiewaliśmy sto lat i raczyliśmy się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Były również zabawy z piosenką i ruchem ,które umożliwiają wspólne przeżywanie emocji oraz dostarczają wiele radości. Jak każdego dnia w naszej  sali klubikowej  odbywa się czytanie na dywanie,, Sroczka kaszkę ważyła”  to jedna z najpopularniejszych rymowanek ,którą kochają wszystkie dzieci. Wspólna zabawa z dzieckiem  i pokazywanie słów wierszyka na jego dłoni sprawia dziecku ogromną frajdę oraz zwiększa zasób słownictwa. Zachęcamy wszystkich rodziców do czytania dzieciom rymowanek.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

https://youtu.be/4_YAgHwkouo

Marcowe zajęcia z angielskiego

Na początku marca w naszych salach zagościły różnokolorowe owoce i warzywa. Dzieci utrwalały nazwy kolorów, śpiewały piosenki, a za pomocą nowo poznanych zwrotów wyrażały swoje upodobania, tłumacząc krótkie zdania: Ja lubię… – I like… / Ja nie lubię … – I don’t like… Podczas kolejnych zajęć dzieci poznały również różnorodne posiłki
oraz napoje spożywane w ciągu dnia. Poznały pytanie: : Do you like…? – Czy lubisz…? oraz nauczyły się udzielać krótkich odpowiedzi: Yes, I do. – Tak, lubię. / No, I don’t. – Nie, nie lubię. Pod koniec miesiąca dzieci poznały słownictwo związane z wiosną oraz utrwaliły pozostałe pory roku.

Szczegółowy rozkład materiału:

a) owoce: jabłko, banan, pomarańcza, truskawka, winogrona, arbuz
b) warzywa: dynia, ziemniak, pomidor, ogórek, papryka, cebula, marchewka
c) jedzenie oraz napoje: chleb, ser, jajka, zupa, kurczak, ryba, ciasto, lody, woda, sok
d) wiosna: słońce, deszcz, tęcza, pszczoła, biedronka, drzewo, przebiśnieg, bocian, motyl, stokrotka

New songs

 Hello song: “Hello friend”

 Fruit songs: “I like apples”

 Food songs: “Are you hungry?”

“Do you like…?” Spring song: “Fly, fly the butterfly”

POWITANIE WIOSNY

”Idzie, idzie wiosna wesoła radosna, idzie uśmiechnięta z kwiatkami panienka…”

W minionym tygodniu nasze pociechy pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Poznały jej wizerunek, który jest bardzo kolorowy, słoneczny i kwiecisty. Dowiedziały  się również , że oznaką wiosny są przylatujące  bociany. Było mnóstwo opowieści  jak rosną kwiatki.  Maluszki zobaczyły jak z małej cebulki może wyrosnąć przepiękny tulipan,  wiele różnorodnych roślinek, a na naszym niebie coraz częściej pojawia się słonko. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Dzieci mocząc swoje paluszki w białej farbie odcisnęły bazie kotki na gałązce wierzby .Bawiliśmy się  w kwieciste skojarzenia . Ozdabialiśmy również pudełeczka z których powstały przepiękne, kolorowe  doniczki na rzeżuchę.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII