Archiwum kategorii: Żabki

Kultywowanie Tradycji Narodowych- tańce i pieśni ludowe w wykonaniu przedszkolaków

W środę 13 listopada wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w sali żabek, aby wspólnie przeżywać i celebrować kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji każda grupa przygotowała taniec ludowy, a starsze grupy dodatkowo piosenkę.

Tygryski zaprezentowały taniec- Grozik. Żabki pokazały nam Kujawiaka. Myszki wystąpiły z tańcem – Lasowiak oraz piosenką “Przybyli Ułani pod okienko”. Pszczółki zaprezentowały Krakowiaka oraz pieśń “Jak długo w sercach naszych”

Było nastrojowo i bardzo patriotycznie.

Bardzo dziękujemy pani rytmiczce – Annie Duszak oraz nauczycielkom grup za przygotowanie dzieci do występu.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, za odpowiedni ubiór dzieci 

Zapraszam do oglądania galerii

Zdjęcia spotkanie niepodległościowe

Photon w kosmosie

W zeszłym tygodniu wspólnie z Photonem odkrywaliśmy tajemnice kosmosu. Poznaliśmy planety i dowiedzieliśmy się, że planety krążą wokół Słońca oraz że w kosmosie grawitacja działa trochę inaczej. Wspólnie z Photonem utrwalaliśmy nazwy planet i kierowaliśmy nim za pomocą naszego głosu. Odpowiednio zaprogramowany robocik reagował na dźwięk i kierował się po kolei do każdej z planet. Na koniec musieliśmy pomalować naszą planetę odróżniając lądy od wód, dopasowując odpowiednio kolory zielony i niebieski. Tygrysy szukały na gwieździstym niebie gwiazd w odpowiednich kolorach za pomocą magnetycznej wędki.

Zapraszamy po więcej zdjęć TUTAJ

Świat robotów

W minionym tygodniu naszym tematem zajęć były głównie roboty. Cały czas zagłębiamy swoją wiedzę pracując z Photonem, który przecież również jest robotem. Oprócz Photona rozpoczęliśmy przygodę z Robo-Myszką, która ma bardzo podobne funkcje jak Photon, jednak jest uproszczona chociażby z tego względu, że nie potrzebuje tabletu do programowania. Dzieci chętnie korzystały z naszego mniejszego robocika i bardzo szybko nauczyły się go obsługiwać. Projektowaliśmy również swoje wymarzone roboty wykorzystując papierowe figury geometryczne.

Bijemy Rekord dla Niepodległej po raz drugi !

W piątek 8 listopada 2019 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na jednej sali i ubrani na biało-czerwono już po raz drugi wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ten oto sposób włączyliśmy się do akcji pod hasłem: „Rekord dla Niepodległej”. 

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmiku:

p. Kasia

LINK DO ZDJĘĆ