Kategoria: Biedroneczki

Drugi tydzień sierpnia – zajęcia

Kolejny tydzień wakacji za nami oraz kolejne eksperymenty. Bo oczywiście co dzieci lubią najbardziej – poznawać świat.

Z czym dzieci musiały się zmierzyć w tym tygodniu? Z kolorową pianą, z kolorową chmurą oraz próbą zamknięcia chmury w słoiku.

Każde dziecko lubi robić bańki. A kolorowe bańki to dopiero frajda.

Nic łatwiejszego, jak tylko do zafarbowanej wody dodać płynu do naczyń i zabawa gotowa.

Przy kolejnych doświadczeniach nie było wiele trudniej.

Kolorowa chmura wyszła nam z pianki i również zafarbowanej wody. Wystarczy do słoika wodą dodać pianki go golenia i na nią zafarbowaną wodę, a pod pianką utworzy się piękna kolorowa chmura. Podobnie było przy chmurze w słoiku lecz zamiast pianki i kolorowej wody użyliśmy zapałki.

Innego dnia dowiadywaliśmy się skąd się biorą motylki. Przeliczaliśmy pyszne miodowe kółeczka, a później wykonywaliśmy z nich gąsieniczki 🙂

Zdjęcia

Teatrzyk w naszym przedszkolu

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Aktorzy zaprezentowali nam niezwykle zabawną i ciekawą historię pewnego chłopca, który nie lubił sportu i bardzo niezdrowo się odżywiał. Dzieci zrozumiały morał płynący z bajki- zachęcający do zdrowego odżywania się i prowadzenia aktywnego trybu życia 🙂 a do tego świetnie się bawiły, co zobaczą Państwo na zdjęciach.

Zdjęcia teatrzyk

Ostatni tydzień lipca w grupie starszej

Kolejny tydzień wakacji za nami. W minionym tygodniu działo się równie dużo 😀

W poniedziałek dzieciaki poznawały zasadę działania telefonu oraz jego wynalazcę. Bawiły się w ogrodzie telefonami zrobionymi z plastikowych kubeczków.

W piątek tematem przewodnim zajęć był wąż. Zuchy tworzyły węże z liści, kamieni. Było malowanie węży – dla odmiany – stopami. Bawiliśmy się także prostymi zabawkami – z plastikowych butelek i ściereczek- tworzyliśmy bąbelkowe węże na trawie.

zdjęcia

Szyć się uczymy- w krawcową się bawimy

We wtorek odwiedził nas gość – pani Paulina, krawcowa, z firmy Pajumi.

Pani Paulina pokazała dzieciom maszynę krawiecką. Opowiedziała o jej elementach i zasadach korzystania. Na koniec spotkania każde dziecko mogło spróbować przeszyć kawałek materiału.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie za przekazanie nam cennej wiedzy i poświęcony czas.

zdjęcia krawcowa

I już 3-ci tydzień wakacji w grupie starszej….

Dzieci w grupie starszej w tym tygodniu robiły różne, ciekawe rzeczy, a jedną z nich był wulkan, a właściwie dwa.

Pierwszy wulkan był z coca-coli oraz mentosa. Przedszkolaki sprawdziły, co się stanie gdy do butelki z tym napojem wrzucimy jednego mentosa. Reakcja niektórych zdziwiła, ale pozytywnie.

Drugi wulkan miał już więcej składników. Dzieci do ciepłej wody z sodą i płynem dodały zabarwionego octu i nastąpił wybuch 🙂

W minionym tygodniu tworzyliśmy mandalę z rzeczy znalezionych w ogrodzie. Rysowaliśmy dłońmi oraz doskonaliliśmy postrzeganie zmysłami: dotyku i smaku.

3 tydzień wakacji