Kategoria: Biedroneczki

Ostatni tydzień lipca w grupie starszej

Kolejny tydzień wakacji za nami. W minionym tygodniu działo się równie dużo 😀

W poniedziałek dzieciaki poznawały zasadę działania telefonu oraz jego wynalazcę. Bawiły się w ogrodzie telefonami zrobionymi z plastikowych kubeczków.

W piątek tematem przewodnim zajęć był wąż. Zuchy tworzyły węże z liści, kamieni. Było malowanie węży – dla odmiany – stopami. Bawiliśmy się także prostymi zabawkami – z plastikowych butelek i ściereczek- tworzyliśmy bąbelkowe węże na trawie.

zdjęcia

I już 3-ci tydzień wakacji w grupie starszej….

Dzieci w grupie starszej w tym tygodniu robiły różne, ciekawe rzeczy, a jedną z nich był wulkan, a właściwie dwa.

Pierwszy wulkan był z coca-coli oraz mentosa. Przedszkolaki sprawdziły, co się stanie gdy do butelki z tym napojem wrzucimy jednego mentosa. Reakcja niektórych zdziwiła, ale pozytywnie.

Drugi wulkan miał już więcej składników. Dzieci do ciepłej wody z sodą i płynem dodały zabarwionego octu i nastąpił wybuch 🙂

W minionym tygodniu tworzyliśmy mandalę z rzeczy znalezionych w ogrodzie. Rysowaliśmy dłońmi oraz doskonaliliśmy postrzeganie zmysłami: dotyku i smaku.

3 tydzień wakacji

Aktorska plejada gwiazd – nasza zabawa w teatr

Tym razem Pani Dyrektor Olga i Pani Logopeda Marta zaskoczyły nas nie lada zadaniem. Oto uwierzyły w nasze aktorskie talenty i postanowiły zabawić się z nami w teatr. W ten sposób powstała sztuka, która tylko udowodniła, że jesteśmy prawdziwymi artystami, którzy potrafią pięknie mówić, ładnie poruszać ciałem, genialnie oddawać emocje i dostarczać mnóstwa wrażeń.
A temat przedstawienia był niezwykle ważny. Pokazał, czym jest mowa, dlaczego jest nam tak potrzebna i jak wygląda świat dzięki codziennym rozmowom. Bez mowy nie byłoby takich więzi między ludźmi, nie byłoby zrozumienia i radości z kontaktu z drugim człowiekiem. Wprawdzie mówi się, że „ milczenie jest złotem”, ale czy zawsze jest to prawdą?
W naszym przedszkolu przecież „wszyscy lubimy mówić”.

Kochani, życzymy wspaniałych, słonecznych a przede wszystkim rozgadanych wakacji.

Olga Lesz i Marta Mierzwa – Gałkowska