Wyjście na Festyn Mundurowy

Piątek był bardzo słonecznym i pięknym dniem, na to by wybrać się na Festyn Mundurowy. Mali chłopcy często są zafascynowani policją, strażą czy wojskiem. Właściwie to nie tylko chłopcy, bo dziewczynki także. Dlatego wspólnie z Biedroneczkami wybraliśmy się aby przyjrzeć się bliżej służbom mundurowym.

Na miejscu było wiele atrakcji. My postanowiliśmy skupić się na wojskowych. Obejrzeliśmy wszystkie stoiska, namioty, ale przy paru zatrzymaliśmy się dłużej. Dzieci wchodziły do wozu Straży Granicznej, który miał na dachu kamerę, a w środku centrum sterowania, monitor i panel, który służył do sterowania kamerą. Można było zobaczyć wszystko dookoła, nie wychodząc ze środka.

Następną atrakcją był poligon. Pod dowództwem żołnierza, prowadzone przez nauczycielkę, przedszkolaki musiały przebyć przeszkody. Świetna zabawa i trochę ruchu:)

Na końcu odwiedziliśmy szpital polowy. Parę Biedronek zostało pacjentami, a kilku lekarzami. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądało  łóżko szpitala polowego, narzędzia lekarskie oraz poszkodowany pacjent – żołnierz.

Wyjście zaliczam do udanych i zapraszam do fotorelacji…. Tutaj link do zdjęć