Czyżby wiosna zawitała już na dobre?

W minionym tygodniu Pszczółki rozmawiały o wiośnie. Omawialiśmy ptaki, które wracają do Polski razem z wiosną. Uczyliśmy się czym różnią się ptaki od ssaków. Doskonaliliśmy tę umiejętność podczas gry w quiz. Dzieciaczki w małych grupkach ćwiczyły spostrzegawczość i refleks, określając czy dany obrazek przedstawia ptaka czy ssaka. Zuchy zbierały podczas tego zadania punkty-jajka, które później liczyliśmy i tworzyliśmy działania matematyczne.

W tym tygodniu rozmawialiśmy również o motylkach. Dzieci poznały fazy rozwoju motyla i tworzyły swoje motylki, które niebawem udekorują naszą salę.

W czwartek 21 marca, w kalendarzowy I dzień wiosny, Pszczółki wybrały się na pochód z marzanną. Dzieciaczki bardzo chciały pogonić zimę, gdyż marzą się im ciepłe dni i dużo zabaw na dworze bez grubych kurtek, szalików i rękawiczek. Aby przekonać zimę, że już czas ustąpić wiośnie dzieciaczki recytowały wiosenny wierszyk i śpiewały piosenkę. Myślę, że ich starania i pełna mobilizacja nie pójdzie na marne i teraz przyjdzie nam cieszyć się piękną wiosenną pogodą.

Bardzo dziękuję Państwu za zaangażowanie przy tworzeniu marzanny. Piękne materiały które otrzymałam rozpromieniły naszą oryginalną marzannę. Ale, że było tego tak dużo to niestety nie udało mi się wykorzystać wszystkich. Ale schowam je i na pewno przydadzą się pszczółkom przy innej pracy 🙂

p. Angelika

Wiosna i marzanna