ZDROWY UŚMIECH TO PODSTAWA!

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda! Tak się zaczyna wielka przygoda!!!

Kolejny pracowity tydzień za nami! Maluchy w tym tygodniu skupiły się na Dniu Dentysty (05.03.2021), ale o tym później…

PÓKI MAM WASZĄ UWAGĘ… KOMUNIKAT. UWAGA!!! NIE ZAPOMINAJMY CZYTAĆ SWOIM MALCOM. TO WAŻNE. ROZWIJA PRZEDE WSZYSTKIM WYOBRAŹNIĘ, SŁUCH I MOWĘ DZIECI!!!

Od jakiegoś czasu ćwiczymy z dziećmi zabawy paluszkowe oraz gimnastykę języka. Maluchy mają przy tym świetną zabawę. 🙂

W poniedziałek zawitała do nas ulubienica palców, czyli plastelina! Powstawały najróżniejsze kształty i zwierzątka. Nie powiem… Królował wąż!

We wtorek pobudzaliśmy zmysł dotyku. Masażyki piłeczkami z wypustkami na nóżkach, pleckach i stópkach są bardzo odprężające, a przy okazji dzieci poznają nowe faktury. Ścieżka sensoryczna jest wśród dzieci troszkę mniej lubiana, ale nie dajemy za wygraną!!! Czasem uda się namówić maluchy na kilka kroczków po tajemniczych workach. 😉

W środę dzieciaczki robiły pracę plastyczną, która była wstępem do piątkowego Dnia Dentysty. Malce wyklejały różową bibułą uśmiechy, a wszystkie prace zdobyły uznanie wśród oglądających.

Czwartek był dniem zabawy w baseniku z piaskiem kinetycznym. Jednak dziwnym przypadkiem więcej piasku znalazło się po za basenem. Hmm… No, ale zabawa była świetna!

No i dotarliśmy do wspaniałego piątku. Świętowaliśmy dzisiaj… TO, ŻE JUTRO WEEKEND!!! Znaczy… Dzień Dentysty!!! Z tytułu niepozorny, a jednak taki ciekawy dzień. Maluchy miały okazję wcielić się w rolę asystenta dentystek i pomóc naprawiać duże ząbki. Ponadto pokazywały, które jedzenie szkodzi dla ząbków, a które jest zdrowe. Przy naprawie ząbków modelina posłużyła nam za plomby, małe lusterko, jako lusterko do przeglądania stanu ząbków, a wiertarka jako wiertło do paznokci. Jednak najlepsza była zmiotka jako szczoteczka do zębów. Widzicie jak niewiele trzeba, aby prosty przedmiot stał się niezbędnym w zabawie? Oczywiście nie zabrakło również normalnej szczoteczki, pasty do ząbków oraz kubeczka. Dzieci mówiły, że myją ząbki w domu, więc nie pozostało nic, tylko chwalić te piękne uśmiechy!!!

Jak co tydzień zapraszamy do zapoznania się z piosenką oraz galerią zdrowych uśmiechów!!!