Żabki na Festynie Mundurowym

    W piątek Żabki w cudownym nastroju wybrały się na Festyn Wojskowy na poligonie przy ul. Królewieckiej. Możliwość obejrzenia a nawet „wypróbowania” ciężkiego sprzętu wojskowego wzbudzała prawdziwy entuzjazm wśród naszych przedszkolaków.

Czołgi, wozy opancerzone, transportery, quady wojskowe oraz inny sprzęt wojsk lądowych a także gry, zabawy czekały na wszystkich uczestników. Dzieci miały okazję wziąć udział w wyścigach rzędów w skokach w workach jak również zmierzyć się podczas przeciągania liny. Zabawa była przednia ! Sześciolatki otrzymały lizaki, cukierki oraz patriotyczne chorągiewki za udział w zajęciach.

Oczywiście największą popularnością cieszyły się wozy bojowe, na które można było się wspiąć i poczuć się jak prawdziwy żołnierz a przy okazji porozmawiać z wojskowymi. Przedszkolaki mogły wejść na wóz strażacki, zasiąść za kierownicą a także założyć kask strażacki ! Po takich wrażeniach przyszła kolej na zwiedzenie wojskowego sprzętu historycznego. Żabki mogły również obejrzeć pokaz tresury psów wojskowych, spotkać się „oko w oko” z płetwonurkiem, pokonać tor przeszkód a nawet zostać orzeźwionym delikatnym prysznicem ze zraszacza strażackiego ! Atrakcji nie brakowało ! Co odważniejsze dzieci miały okazję zjechać z liny przy asyście instruktora

Zabawa była naprawdę udana. Świetnie spędzony czas i niezapomniane wrażenia dla dzieci z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zapraszam serdecznie do naszej galerii zdjęć: Link do galerii

p. Kasia