Wycieczka na Kaszuby

W czwartek Żabki i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Tego dnia pogoda dopisała i wcześnie rano, tuż po śniadanku, dzieci wybrały się autokarem na Kaszuby, aby poznać ten region i jego kulturę.

Podczas zwiedzania wielkie wrażenie wywarła na dzieciach najdłuższa Deska Świata (46,53 cm – Rekord Guinnessa), wycięta z drzewa daglezji oraz stół przy którym jednocześnie może zasiąść aż 200 osób!

Przedszkolaki poznały także historię domu Sybiraka z rekonstrukcją sowieckiego łagru. Nasza pani przewodnik przekazała starszakom, w bardzo przystępny sposób, krótki zarys historii związany z II wojną i losami Polaków. W czasie zwiedzania bunkra ,,Ptasia Wola” dzieci mogły na chwilę przenieść się w czasie i posłuchać i odgłosu huku bomb podczas nalotu. Nasze przedszkolaki stwierdziły, iż ,,dobrze, że nie ma już wojny, bo to były straszne czasy…”

Dzieci poznały też postać niezwykłego niedźwiadka Wojtka, który z pustynnego sieroty wyrósł na żołnierza 2 Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa w Iranie.

Jednak niemało emocji wzbudziło w dzieciach zwiedzanie Domu do ,,Góry Nogami”…

W czasie naszego pobytu w Centrum nie zabrakło czasu na zabawę na placu zabaw i relaks. Przedszkolaki pełne wrażeń, choć nieco zmęczone, wróciły bezpiecznie do przedszkola… Link do galerii