Wakacyjne żywioły

W pierwszym tygodniu wakacji z Panią Anią grupa starsza przypomniała sobie bajkę o Rybaku i złotej rybce. Dzieci starały się „wyłapać” morał płynący z bajki, a także podzieliły się swoimi życzenia – każde powiedziało, jakie życzenie miałaby spełnić złota rybka. Przedszkolaki łowili też rybki – zarówno drewniane jak i plastikowe.

Nie zapomnieliśmy też o ćwiczeniach i zadbaliśmy o stopy i inne mięśnie oraz prawidłową postawę. Było też trochę śmiechu podczas zabawy z linami.

Z Panią Pauliną przedszkolaki skupiły się na żywiołach.  Sprawdzaliśmy właściwości wody, eksperymentowaliśmy sprawdzając co pływa a co tonie. Poznaliśmy trzy stany skupienia – woda czyli ciekły, para czyli lotny i lód czyli stały. Rozmawiając o ogniu również zrobiliśmy kilka ciekawych eksperymentów. Sprawdzaliśmy co się stanie ze świeczką, którą umieścimy pod szklanką oraz zapalaliśmy świeczkę nie dotykając jej poprzez dym. Stworzyliśmy również piękne ogniska za pomocą farb i naszych dłoni. Ze starszakami rozmawialiśmy o ziemi i jej zasobach. Poznaliśmy wiele skał i minerałów. Porównywaliśmy ze sobą sól oraz węgiel, które wydobywane są w kopalniach. Graliśmy tez w ,,kamyczkowe” kółko i krzyżyk 🙂