Starszaki i zajęcia na łące…

W minionym tygodniu w grupie starszej dominował temat życia roślin i zwierząt na łące. Dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć dotyczących pszczół, biedronek, motyli, mrówek i innych owadów. Zadaniem dzieci było dopasowanie owada do domu – pszczółka – ul, mrówka – mrowisko, ułożyć owadzie puzzle (dzieci układały biedronkę albo pszczółkę w parach).

Kolejnego dnia przedszkolaki chodząc w parach utrwalały kierunki oraz budowały zaufanie, ponieważ osoba z przodu miała zamknięte oczy i była prowadzona przez drugą osobę, a należało dojść do biedronki leżącej na stoliku. Nie mogło zabraknąć również zajęć przyrodniczych, które polegały na oglądaniu domu pszczółek w naszym ogródku i szukaniu mrowiska oraz mieszkańców łąki, takich jak: biedronki, mrówki, motyle i inne przy użyciu lup.

Jak na szczęśliwych przedszkolaków przystało musiał znaleźć się czas również na zabawy z chustą animacyjną, na której tym razem umieściliśmy kolorowe pluszowe motyle. Wzięliśmy także udział w ćwiczeniach gimnastycznych, pomagaliśmy w parach przenieść cierpiącą, chorą pszczołę i biedronkę a następnie przejść przez niebezpieczny tor przeszkód.

Pod koniec tygodnia dzieci uczestniczyły w bardzo ważnych dla ich rozwoju zajęciach z kinezjologii edukacyjnej Dennisona, w której to wykonywaliśmy ruchy naprzemienne, czyli „na krzyż” należało złapać się za kolana, za uszy, za ramiona itp. Starszaki nauczyły się tańca naprzemiennego do sympatycznej muzyki. Na podsumowanie zajęć dzieci rysowały leniwą ósemkę, z której w rezultacie powstały piękne kolorowe motyle. Tego rodzaju zajęcia nazywamy gimnastyką mózgu.

Zapraszam serdecznie do galerii zdjęć: Link do galerii wszystkich zdjęć z tego tygodnia

p.Kasia