Segregujmy surowce wtórne

W tym roku tradycyjnie bierzemy udział w konkursie na zbiórkę surowców wtórnych organizowanym przez Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu. Gromadzimy tak jak w latach poprzednich zużyte baterie oraz nakrętki PET. Dodatkowo w tym roku zbieramy aluminium czyli puszki oraz plastykowe butelki. Puszki i butelki można zgnieść w ramach ćwiczenia ręki naszą zgniatarką, która znajduje się na ścianie budynku obok drzwi wejściowych do przedszkola. Zgniecioną puszkę lub butelkę można wrzucić do worka który znajduje się obok zgniatarki, albo wrzucić do wielkiej puszki znajdującej się wewnątrz przedszkola obok puszki na baterie. Zbieramy również zużyte telefony do pojemnika w holu przedszkola.
Dbamy o przyszłość naszej planety poprzez nauczenie dzieci min segregacji odpadów, dbałości o surowce odnawialne (aluminium).
W ramach konkursu ZUO będziemy pisać listy, wykonywać zakładki jak również nagramy film pt Toniemy w plastyku, dzieci będą jeździły na zajęcia edukacyjne do ZUO.
Państwa prosimy o wsparcie naszych działań i systematyczne segregowanie odpadów i przynoszenie ich z dziećmi do przedszkola. Jak w latach poprzednich drogi rodzicu prosimy o karteczkę do nauczycielki z nazwiskiem i imieniem oraz ilością dostarczonego surowca wtórnego.
Dziękujemy za współpracę.