Rybki w kwietniu

W tym miesiącu poznawaliśmy tradycje związane z Wielkanocą. Przy tym zagadnieniu bawiliśmy się jajkami na różne sposoby. Były zabawy ruchowe, taneczne, matematyczne, badawcze. Szukaliśmy ukrytych pisanek w naszej sali, łączyliśmy pisanki w pary wg wzoru, za ich pomocą ćwiczyliśmy liczenie, sprawdzaliśmy jak zbudowane jest jajko i które jajka pływają, a które toną. Oczywiście nie mogło też zabraknąć pracy plastycznej.

Rybki zamieniły się w „Małych strażników przyrody”.  Poznały elementy lasu i dowiedziały się jak dbać o las i w jaki sposób się w nim zachowywać.  Dowiedziały się również co zanieczyszcza powietrze, czym jest i jak zbudować filtr wody oraz w jaki sposób segregować odpady. Rybki miały okazję poznać pracę leśnika dzięki pracownikowi Służby Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, który odwiedził nasze przedszkole, a także zadbać o naszą Planetę Ziemię porządkując najbliższe otoczenie przedszkola w związku z obchodami Dnia Ziemi.

Przypomnieliśmy sobie również ważne numery alarmowe dzięki przedstawieniu teatru MagMowcy. A ze względu na zbliżające się święta majowe poznaliśmy, przypomnieliśmy i utrwalaliśmy treści patriotyczne.

Kwietniowe dni urozmaiciły nam także:

  • DZIEŃ MARCHEWKI
  • DZIEŃ LEŚNIKA
  • SPEKTAKL TEATRU MagMowcy
  • DZIEŃ ZIEMI
  • DZIEŃ TAŃCA