Rozpoczął się Maj.

W ostatnim czasie kontynuowaliśmy przygotowywanie  niespodzianek dla kochanych rodziców. Pracy było dużo ,ale  maluchy  dzielnie dały radę 🙂Niespodzianką dla dzieci było pojawienie się w przedszkolu Teatru : Bruno Zmarzlicki pt. „Eko Ciocia”.  Jednakże wśród Krasnoludków tylko starsze dzieci chciały wziąć w nim udział ,maluszki niestety troszkę się bały. Nasze dzielne starszaki miały także możliwość wejścia na scenę ,ponieważ zachęcone przez aktorkę bez wahania się zgodziły. 🙂 Brawo!!!

Oczywiście regularnie ćwiczymy rączki , skupienie i  koncentrację. I w tym tygodniu było  lepienie ciastoliną, rysowanie kolorową kredą i kredkami  ,jak również zabawa z uwielbianą przez dzieci  chustą animacyjną . Nie zabrakło zajęć matematycznych, w których zadaniem było dopasowanie odpowiedniego kształtu do konkretnego misia -jak zwykle dzieci świetnie sobie z tym poradziły! Jesteśmy z nich dumne!

Obchodziliśmy również Święto Unii Europejskiej. Krasnoludki smakowały pysznych dań z Polski (sałatka jarzynowa), Niemiec( sałatka ziemniaczana) ,Włoch(pesto z rukoli) , które przygotowały ciocie z kuchni . Zobaczyły jak wyglądają  flagi innych państw , szukały naszej Polski na globusie i oglądały książki z potrawami z całego świata. Może jest wśród naszych Krasnoludków przyszły obieżyświat. 🙂

Zachęcam do obejrzenia zdjęć 🙂