Popieram recykling – segreguję odpady

             W minioną środę Żabki udały się na wycieczkę do ZUO w Elblągu. Tam podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, iż recykling umożliwia nam odzyskanie zarówno materiału, z którego opakowanie jest zrobione jak i ponowne jego wykorzystanie.

             Segregacja odpadów to nie tylko oszczędność pieniędzy, lecz przede wszystkim zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Będąc w ZUO dzieci miały okazję zobaczyć regranulat wykonany z przerobionych butelek PET, który później służy do produkcji np. ubrań, innych przedmiotów czy nowych butelek (Żabki miały okazję zobaczyć taką proformę butelki do wody).

                 Dla utrwalenia wiadomości dotyczących zasad segregacji odpadów zgodnie z kolorem pojemnika, dzieci obejrzały film ,,Gagatki Odpadki”.

                 W dalszej części naszego spotkania, przedszkolaki czerpały papier z makulatury. Papierowa masa powstała ze zblendowanej, pociętej makulatury z dodatkiem mąki ziemniaczanej i barwnika. Kiedy masa została odsączona na sitkach, Żabki ozdabiały ją kolorową bibułą. Po tak atrakcyjnych zajęciach dzieci udały się na zwiedzanie zakładu.

                Największe wrażenie wywarły na przedszkolakach ogromne sprasowane kostki z surowców wtórnych, składowane do dalszego recyklingu oraz kompostownik, na którym znajdowało się mnóstwo ptaków i niezbyt miły zapach…

Tutaj link do galerii zdjęć