OJ DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO…

Ten tydzień u Krasnoludków był bardzo pracowity… W każdy dzień mieliśmy dużo zajęć. Głównym tematem tego tygodnia był… TYDZIEŃ OWOCOWY!

Tworzyliśmy swój własny sok z owoców które poznaliśmy. Był przepyszny, a dzieciom sprawiło to bardzo dużo frajdy. Każdy patrzył z uwagą i uśmiechem 🙂

Dodatkowo nauczyliśmy się nowego wierszyka – „Wpadła gruszka do fartuszka” 🙂 Każdy miał okazję powtarzać i pokazywać!

Pracą plastyczną było wyklejanie śliwki, jabłka i gruszki bibułą. Każdy miał swój własny sposób na zrobienie tego, jedni kleili pojedynczo, a inni rzucali garściami 😀

Smakowaliśmy owoce takie jak granat, kiwi…

W między czasie obchodziliśmy również Dzień Kundelka oraz Dzień dyni!

W Dzień Kundelka poznaliśmy zawód weterynarza i trochę się w niego pobawiliśmy. Poznaliśmy również podstawowe przedmioty, które są związane z pieskiem – buda, kości, smycz, miseczki… Nakarmiliśmy także tekturowego pieska, aby nie był głodny.

W Dzień Dyni dotykaliśmy miąższu dyni, uczyliśmy się, że dynie są różne – małe, duże, okrągłe i o śmiesznym kształcie, a także w różnych kolorach. Dodatkowo stworzyliśmy naszej dyni uśmiech i oczka, postawiliśmy ją jako dekoracje na naszej szafce w sali! Na koniec Dnia Dyni Panie z kuchni przygotowały przepyszną zupę krem z dyni, z grzankami! Mmmm…. Smakowita!

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć: