Maj u Rybek

W maju Rybki dowiedziały się co dzieje się na wiejskim podwórku.  Jakie zwierzęta tam mieszkają i jakie mają upodobania odnośnie do diety, jak nazywają się dorosłe zwierzęta mieszkające na wsi  i ich dzieci oraz jakie dary dają nam zwierzęta

Rybki poznały mieszkańców łąki. Dowiedziały się jak przebiega cykl rozwojowy żab oraz motyli. Dowiedziały się również w jaki sposób barwy zwierząt mają wpływ na ich bezpieczeństwo.

W tym miesiącu realizowaliśmy również temat o zawodach. Podczas zajęć dzieci dostrzegły, że każdy wykonywany zawód jest potrzebny. Poznały na czym polega praca krawcowej, jakie zawody wykonywane są nocą, a także jakie są etapy powstawania chleba. Przy omawianiu pracy ogrodnika stworzyliśmy sobie grę dydaktyczną. Dzieci podzieliły się też swoimi planami i marzeniami na przyszłość i opowiedziały kim chciałyby zostać w przyszłości.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o tym w jaki sposób dzieci spędzają czas z rodzicami, jakie są ich ulubione wspólne zajęcia i w jaki sposób pomagają rodzicom w domowych obowiązkach.

Maj zakończyliśmy przedstawieniem z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Festynem Rodzinnym na terenie naszego przedszkola.

W majowym kalendarzu u Rybek obchodziliśmy:

  • Dzień Unii Europejskiej
  • Dzień Pielęgniarek
  • Dzień Pszczoły
  • Dzień Mamy i Taty
  • Festyn Rodzinny