Kwiecień u Krasnoludków.

Miesiąc kwiecień Krasnoludki jak zawsze spędziły na  fajnej zabawie i poznawaniu ciekawych rzeczy . Przygotowywaliśmy się do nadejścia Świąt Wielkanocnych  poprzez przygotowanie z tej okazji  niespodzianek dla rodziców. Posieliśmy także rzeżuchę, którą  po wyrośnięciu próbowały najodważniejsze dzieci 😊.  Odbyły się również warsztaty wiosenno-świąteczne dla rodziców z dziećmi. Ponadto dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z Wielkanocą.

Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych i gimnastycznych. Odbyły się dwa teatrzyki : jeden inspirowany bajką o „Trzech małych świnkach”, który przedstawiła dzieciom ciocia Natalia, a  drugi taki  prawdziwy odbył się w przedszkolu i aktorzy z teatru MagMowcy odegrali spektakl pt. „Ważne numery”.

Ponadto dzieci ćwiczyły swoje małe  rączki podczas prac plastycznych🤗.Wykorzystywaliśmy pocięte rolki po papierze, które ułożone na kształt motyla i kwiatka były nie lada wyzwaniem. Dzieci tak musiały się skupić na wykonaniu zadania ,aby pędzelek z farbą trafił w odpowiednie miejsce 😊. Natomiast wiosenne drzewko było stempelkowane patyczkami higienicznymi i w ten sposób dostało dużo zielonych listków 😊.

Nasze eksperymentalne piątki wzbudzały w dzieciach zdumienie i ciekawość. Poznały między innymi czym jest ciecz nienewtonowska; jak się łączą kolory na płatkach kosmetycznych  po umieszczeniu ich  w wodzie; jak pływają ośmiorniczki w butelce ; jak pełzają chusteczkowe gąsienice ,a także jak wyskakuje kogucik z kubeczka 😁.

W ramach zdrowego jedzenia założyliśmy  hodowlę kiełków, którą oczywiście dzieci po wyrośnięciu degustowały. A z okazji Dnia Marchewki robiliśmy pyszny soczek 😋.

Rozmawialiśmy także o zwierzętach wiejskich i w ramach tych  zajęć dzieci nauczyły się doić krowę i zbierać jajka w kurniku😁.  A w ramach nauki kolorów został  utworzony kolorowy pociąg , który w szybkim tempie został wypełniony odpowiednimi kolorystycznie rzeczami.😊

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć 😊.