JESIENNY BAŁWANEK

„Pada śnieg, pada śnieg…”, ale w listopadzie?! No cóż… Maluszki w tym roku zobaczyły śnieg stosunkowo wcześnie 😀

Mimo to tydzień rozpoczął się gimnastyką. Z pozoru łatwy tor przeszkód sprawił troszkę problemów, ale nawet z tym Krasnoludki poradziły sobie wspaniale!

Mieliśmy również nasze własne Andrzejki! Trochę opowieści, zajęć, wróżb oraz przepiękne stroje towarzyszyły nam ostatniego listopada. Dzieciaczkom bardzo się podobały wróżby i tańce, a główną atrakcję zrobiła magiczna kula przepowiadania przyszłości.

Maluszki pomalowały również pierwszy zimowy obrazek. Oczywiście obrazek jak co tydzień został wywieszony na tablicy przed salą, aby rodzice mogli zobaczyć jakie postępy robią ich pociechy <3 !

Matematyki również nie zabrakło. Tym razem Krasnoludki uczyły się rozróżniać 4 kolory. Niebieski, zielony, żółty i czerwony. Wrzucały odpowiednie piłeczki do otworów odpowiadających ich kolorom. Zadanie wykonały błyskawicznie!

Eksperymentem tygodnia było stworzenie sztucznego śniegu. Razem z maluszkami stwierdziłyśmy, że w te święta nie może zabraknąć śniegu, więc aby się o to nie martwić – stworzyliśmy własny! A piękny bałwanek był tego zwieńczeniem 🙂

Ach! Cóż to był za tydzień…