JESIEŃ – WCALE NIE TAKA PONURA

23 września maluszki przywitały kalendarzową jesień. Jednak na sali nie było ponuro. Fakt mieliśmy troszkę okrojoną grupę, ale wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrówka! W tym tygodniu mieliśmy okazję świętować spóźnione urodzinki Olusia! – WSZYSTKIEGO DOBREGO 🙂

Po za tym maluszki mierzyły się z nieco trudniejszym torem przeszkód, jednakże mimo utrudnienia dzieci przeszły go po ekspercku!

Wkradło się do nas również troszkę muzyki, tym razem była to mata dźwiękowa. Poznaliśmy kilka nowych dźwięków i posłuchaliśmy melodii, które wybierały dzieci.

Pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień pracą plastyczną, a raczej dwiema. Piękne lemoniady oraz jeżyki udekorowane kolcami już wiszą na naszej tablicy przed salą. 🙂

Porozmawialiśmy sobie również o porze roku jaką jest jesień. Wymieniliśmy różne kolory liści, omówiliśmy budowę żołędzia, policzyliśmy kasztany, szyszki i żołędzie oraz opowiedzieliśmy sobie troszkę o zwierzątkach, które kojarzą nam się z jesienią, ze wskazaniem ich na rysunkach.

Tydzień zakończyliśmy poruszeniem tematu zmysłów, a konkretniej jednego, jakim jest dotyk. W specjalnie przygotowanych rękawiczkach mieliśmy różne zawartości (mąki, fasolki, itd.). Dzieci poprzez dłonie poznawały różne tekstury i mówiły czy im się podobają. Doznania były różne, ale jednak mąka zwyciężyła!