Dzień Dinozaura.

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dinozaura . Tego dnia dla dzieci czekało mnóstwo atrakcji🤗. Niczym archeolodzy przy użyciu pędzla  musieli odnaleźć ukryte obrazki dinozaurów w kaszy mannej. Ponadto w masie śniegowej dzieci  odciskały  stopy tych zwierząt i oglądaliśmy wspólnie ,który z nich zostawia największe ślady😊. Były również jaja dinozaura i wielka góra lodowa 😁. Dzieci z pomocą lupy oglądały ukryte dinozaury i wspólną pracą próbowaliśmy je wydobyć. Staramy się tak przygotowywać zabawy sensoryczne, aby  dostarczały dzieciom różnorodnych bodźców, które służą do rozwoju ich zmysłów i poszerzają świat ich  wszelakich doznań.😉  Na koniec tego dnia ciocia Natalia przygotowała zabawę ruchowa , w której dzieci razem z nią naśladowały chodzące, latające i pływające  dinozaury 😁.W tym tygodniu odbyło się  również  nawiązujące do tego dnia  przedstawienie, które zagrał  Teatru Duet. W spektaklu pt.” Dino nowy przyjaciel” udział wzięły najodważniejsze Krasnoludki😊.

Ponadto w tym tygodniu ćwiczyliśmy skupienie i dokładność poprzez zabawę w przeplatanie sznurka na tekturowych figurach geometrycznych oraz przesuwaniu drewnianych koralików na przeplatance.

Tworzyliśmy również w ramach pracy plastycznej teatrzykowe kukiełki a wykorzystaliśmy do tego kolorowe ścinki tapet😉. Doczepiliśmy patyczki i powstały piękne dzieła , które rodzice mogą podziwiać na tablicy przed nasza salą.🤗

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z tego tygodnia😊.