CZYM PODRÓŻUJEMY

Pierwszy tydzień wakacji za nami. Grupa starsza spędziła go,  rozmawiając o środkach lokomocji, czyli środkami, dzięki którym  można przemieszczać się w czasie wakacji.

Były ćwiczenia rozwijające uzdolnienia matematyczne, jak na przykład łączenie w zbiory  pod względem jednej cechy oraz liczenie i przeliczanie. Nasze umysły ćwiczyliśmy też logicznie, przyporządkowując poszczególnym pojazdom środowisko po którym się poruszają, np. samochód – ulica, statek – woda, itd. Lub określając w którym środku lokomocji mogą podróżować ludzie.

Dzieci miały też okazję wcielić się w rolę poszukiwaczy skarbu. Szukały miejsca, które było zaznaczone na mapie. Były to ćwiczenia dotyczące statku, więc nie mogliśmy nie spróbować zrobić statku z papieru – origami. Przy okazji przypomnieliśmy sobie figury geometryczne – układając również statek, najpierw samodzielnie, według własnego pomysłu, później z instrukcją (słuchanie ze zrozumieniem).

Wszystko to uzupełniały zabawy ruchowe, a najfajniejsza okazała się zabawa z kawałkami bibuły. Przedszkolaki tańczyły do różnych utworów trzymając w ręku 2 paski bibuły.

Zapraszam do obejrzenia….Link do galerii zdjęć