Bal pszczół

Najważniejszym wydarzeniem kończącego się tygodnia był, w naszym przedszkolu, bal pod hasłem: ,,Pszczoły przebudzamy i o ich środowisko dbamy”.

Impreza ta miała na celu promowanie proekologicznych postaw wobec świata przyrody oraz uświadomienie dzieciom konieczności pomocy owadom zapylającym.

Podczas balu największa sala przedszkolna, zamieniła się w ogromny ul, w którym zgromadziły się pszczółki z wszystkich grup i klubiku, a rządy w tym ulu przejęła ogromna królowa – pani Beata.

Nasza impreza rozpoczęła się od radosnych tańców na powitanie wiosny, którą można już podziwiać za oknem.

W dalszej części naszego balu mogliśmy podziwiać występ grupy Smerfów, która w swojej inscenizacji muzyczno – ruchowej, wykonanej w języku angielskim, przypomniała nam jak ważny jest recykling dla utrzymania równowagi w przyrodzie.

Jednym ze sposobów na utrwalenie zasad segregacji surowców wtórnych, był konkurs, w którym pszczółki, podzielone na swoje grupy, musiały posegregować odpady do worków w kolorach: żółtym, zielonym i niebieskim. Okazało się, iż zadanie to zostało szybko wykonane i nie stanowiło problemu dla naszych pszczółek.

Nasza impreza nie mogła obyć się bez pokazu strojów pszczół, które były bardzo starannie wykonane (każda grupa zaprezentowała się przy dźwiękach wesołej muzyki).

Podczas balu nie zabrakło zagadek oraz piosenek, których bohaterami były oczywiście pszczoły.

Impreza obfitowała także w konkurencje sportowe takie jak: ,,Z pyłkiem do ula” czy ,,Z kwiatka na kwiatek”. Na koniec naszej zabawy odbył się Quiz wiedzy o pszczołach.

Na wszystkich uczestników konkurencji sprawnościowych, jak i sprawdzających wiedzę o pszczołach, czekały nagrody w postaci kolorowanek ufundowanych przez dyrekcję.

Na zakończenie naszego balu, królowa pszczół rozdała dla poszczególnych grup pyszny i zdrowy miodek do degustacji.

To była wspaniała impreza, a tak się bawiliśmy…