Monthly Archives: marzec 2020

Zdalne nauczanie

Szanowni Rodzice

Przypominamy, iż w związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem w naszym kraju szkoły i przedszkola pozostają zamknięte. Prowadzimy dla wychowanków nauczanie zdalnie. Na naszym profil Facebook Przedszkole Elbląg Wiki od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00 jest „Wieczorne czytanie”. Przeznaczone jest tylko dla znajomych placówki z grupy rodzina dziecka. Oprócz bajek i wierszyków dzieci otrzymują zadania do wykonania jeżeli tylko chcą i mają możliwości w swoich domach.
Na naszym specjalnie przygotowanym profilu Zdalne Przedszkole Wiki umieszczamy materiały w formie tygodniowej do wykonania dla poszczególnych grup wiekowych oraz klubiku. Informacje są widoczne dla znajomych, którymi są mama i tata lub osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem ( na wniosek rodzica).
Co poniedziałek pojawiają się filmiki logopedyczne do ćwiczenia z dziećmi.

Zachęcamy do wdrożenia się w system pracy zdalnej organizowanej przez przedszkole oraz do przesyłania efektów tej pracy poprzez messengera na platformie Zdalne Przedszkole Elbląg lub umieszczanie informacji pod poszczególnymi postami lub przez pocztę mailową lub sms. Zakończenie zdalnego nauczania określi decyzją/rozporządzeniem premier lub Minister MEN

Poradnia PP Nr 2 dba o rodziny

Szanowni Państwo,
w związku z obecną sytuacją Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Elblągu przygotowała dla Państwa materiały, które mogą okazać się pomocne podczas organizowania opieki nad dziećmi w domu. Z poważaniem Urszula Łopaciuk, psycholog poradni

Poniżej materiały w formie pdf

Jakie zmiany można wprowadzić, aby w domu wszyscy się dobrze czuli podczas tej nadzwyczajnej sytuacji.
Przedszkolaku, zostań w domu
W co się bawić, wystarczy kliknąć na niebieski tekst
Zabawy dla dzieci przedszkolnych

Nowe ćwiczenia łatwe do zrobienia

Szanowni Rodzice, w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie starajmy się chociaż na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. Zachęcam do wspólnej zabawy i nauki. Przygotowane dla naszych przedszkolaków ćwiczenia logopedyczne na pewno okażą się świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w efektywny sposób. A oto one, spróbujcie, bo warto!!!
1. Wyścig samochodów, czyli LOGOPEDYCZNA FORMUŁA 1 (ułóżcie waciki w dwóch szeregach, ustalcie, gdzie jest meta i rozpocznie wyścig, dmuchając i oddechem przesuwając waciki na poszczególnych torach).
2. Czarodziejski płomień – dmuchajcie na zapaloną świeczkę, ale tak, aby płomień nie zgasł, ale wyginał się!
3. Kolorowe sznureczki – dmuchajcie na wiszące na sznurkach waciki, kuleczki, papierki – tylko do Was należy wybór, co do sznureczków przyczepicie!
4. LOGOPEDYCZNY DŹWIG BOBA BUDOWNICZEGO (przenosimy kolorowe waciki z jednej budowy na drugą za pomocą kolorowej słomki).
5. MAGICZNY OLÓWEK – (utrzymujemy ołówek między nosem a górną wargą).
6. ZNIKAJĄCY PALUSZEK – zjadamy paluszki bez użycia rąk, pracuje tylko nasza buzia.
7. WIOSENNY KRÓLICZEK – naśladujemy króliczka, unosząc wargi górne tak, aby było widać zęby.
8. CHRAPIĄCY MIŚ – chrapanie na wdechu i wydechu.
9. CHORY KOTEK – kasłanie z wysuniętym na zewnątrz językiem.
10. LALA ALA – powtarzanie sylaby „la” przy otwartej buzi.
Ta „dziesiątka” proponowanych ćwiczeń może się okazać ciekawą zabawą. Drogie Dzieci, pracujcie, ćwiczcie języczek, a jak już się zobaczymy, na pewno będę z Was dumna, że tak wiele zrobiłyście w domowym zaciszu. Jestem pewna, że wszystkim się uda poprawić wymowę.
Specjalnie dla Was powstaną logopedyczne filmiki. Już niedługo będziecie mogły je obejrzeć i pracować razem ze mną. Pozdrawiam Wszystkich. Marta Mierzwa – Gałkowska