Zdrowe warzywa.

W tym tygodniu Krasnoludki poznawały zdrowe warzywa -ich wygląd, fakturę, zapach a nawet smak. 🙂 Pobudzały swoje wszystkie zmysły poprzez różnorodne zabawy z ich wykorzystaniem. Przekonały się, że cebula ma dużo warstw, czosnek intensywnie pachnie, a kapusta jest bardzo ciężka. 🙂

Miały także okazję obejrzeć teatrzyk o zdrowym jedzeniu, jak to” Królewna Zosia nie chciała jeść warzyw….”  Przy pomocy pieczątek z ziemniaka maczanych w kolorowej farbie tworzyły swoje „zdrowe talerzyki”. Było też małe disco przy warzywnych piosenkach  i zabawa z pluszowymi warzywami „świeżakami” . 🙂 Rozbudzaliśmy wyobraźnię przy tworzeniu różnych kształtów : z ziemniaka-koło, z marchewki – trójkąt, z kukurydzy i ogórka -kwadrat oraz ułożyliśmy ludzika który miał włosy z pora .:-) Przeliczaliśmy wspólnie poszczególne elementy.

Tydzień zakończyliśmy zajęciami z plastyczną masą warzywną, która powstała z mąki ziemniaczanej, szpinaku i wody. Zabawie nie było końca. 🙂 A także przyszli mali kucharze uczyli się nowej umiejętności -krojenie warzyw. 🙂 Była nawet mała degustacja-wiadomo trzeba najpierw skosztować  tego co się zamierza kroić .:-)