Wycieczka do ZUO

W środę Biedroneczki wybrały się na wycieczkę ekologiczną do Zakładu Utylizacji Odpadów.

Już sam wjazd za bramę zakładu wywołał spore emocje u dzieci.

Na początku przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji, poprzez krótkie filmiki o Gagatkach i Szeryfie oraz dzięki zabawie z magnesami. Każde dziecko otrzymało obrazki i musiało przyczepić do odpowiedniego „śmietnika” – a raczej atrapy.

Pani, która była naszym opiekunem, opowiedziała dzieciom o tym jak działa zakład i pokazała jak wygląda rozdrobniona butelka plastikowa, która później ulega recyklingowi.

Następnie nadszedł czas na działania praktyczne – czerpanie papieru. Wystarczy woda, stara gazeta, mąka ziemniaczana i sitko – gotowe!

Drugą  częścią wycieczki było zwiedzanie zakładu. Dzieci zobaczyły na własne oczy jak to wszystko wygląda i co się dzieje ze śmieciami. Miały też okazję stanąć na wadze, na której ważą się samochody (śmieciarki).  Odwiedziły miejsca, gdzie leżą nieposegregowane śmieci, zobaczyły maszynę , która pakuje butelki w kostkę, sortownie oraz kompostownik.

Po takiej wycieczce – każdy będzie szeryfem segregacji 🙂

W ten dzień również było święto marchewki. Warzywo to jest bardzo zdrowe, dlatego też na drugie śniadanie dostały marchewkowy sok, który wypiły ze smakiem. Jednym zdaniem, otrzymały szklankę bomby witaminowej.

Tutaj link do galerii wszystkich zdjęć