Wycieczka do ZUO

W środę wybraliśmy się na wycieczkę do ZUO, czyli Zakładu Utylizacji Odpadów znajdującego się w Elblągu przy ul. Mazurskiej. Jak to dzieci dość słusznie stwierdziły, że byliśmy odwiedzić „PANA SEGREGACZA ŚMIECI” 😛

Podczas wizyty braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, rozwijających umiejętności dzieci w segregacji śmieci. W trakcie oglądania bajeczek z serii „Gagatki odpadki”zgłębialiśmy wiedzę na temat recyklingu i przydatności odpadów. Prowadząca prezentowała dzieciom etapy pozyskiwania surowca z butelki plastikowej. Po nauce przyszła pora na sprawdzenie wiedzy, oczywiście w formie zabawy. Dzieci „wrzucały” odpadki do odpowiednich śmietników, na makietach magnetycznych oraz w grze komputerowej.

Gdy pogoda troszkę się poprawiła, udało nam się wyjść na dwór i zwiedzić obiekt. Byliśmy na wadzę, okazało się, że nie należymy do wagi piórkowej, bo w sumie ważyliśmy 540 kg. Później poszliśmy do sortowni, w której dzieci usilnie robiły sobie klamerki na noski 🙂 Mimo niemiłych zapachów wizyta w tych miejscach zrobiła na dzieciach duże wrażenie.

Zapraszamy do oglądania galerii tutaj link do wszystkich zdjęć

p. Angelika