Wielkanocne zwyczaje

                        Ostatni tydzień marca Żabki spędziły na rozmowach związanych z Wielkanocą . Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat obchodzenia tych świąt. 

                      Następnie dzieci oceniały wartości logiczne zdań dotyczących Wielkanocy – oceniały, które zdanie jest prawdziwe bądź fałszywe.

                      W tym tygodniu nie zabrakło też ćwiczeń pamięci wzrokowej do których wykorzystane były zestawy papierowych pisanek.

                      Rozwiązywane były też zadania tekstowe na dodawanie i na odejmowanie w zakresie 10. Przedszkolaki, pracując w małych grupach, czytały kody wykorzystując karty logiczne i decydowały, które z pisanek miały znaleźć się w koszyku.

                      Podczas zabawy ruchowej przy wykorzystaniu nagrania utworu M. Musorgskiego ,,Obrazy z wystawy – taniec kurcząt w skorupkach” , dzieci świetnie się bawiły naśladując kurczęta. Urządzone zostały także wyścigi z jajkiem, które dostarczyły dzieciom wiele emocji.

                        W tym tygodniu wprowadzona została litera j, J – mała, wielka, drukowana i pisana. Z rozsypani literowej dzieci ułożyły wyrazy jajko oraz Janek. Przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych jajek (drozda, kury, gęsi, strusia emu…), porównywały ich wygląd, kształt oraz barwę.

                  A podczas zabawy badawczej Żabki przypomniały sobie budowę jajka…

Tutaj link do galerii zdjęć