Wakacje

Kalendarzowo wakacje zaczęły się już parę dni temu, dlatego z Biedronkami rozmawialiśmy o wakacjach i o podróżach. Nawet dzieci wiedzą, że trzeba się spakować, aby gdzieś wyjechać. Wspólnie więc spakowaliśmy kuferek na drogę, a przy okazji poćwiczyliśmy słuch fonematyczny. Przedszkolaki pakując do walizki wyróżniały głoski w nagłosie.

Fajniejsza okazała się jednak jazda naszym Biedronkowym autobusem. Był kierowca i kontroler, ale żeby pojechać trzeba było kupić bilet w kasie i poczekać na przystanku. Jazda autobusem nie była taka zwyczajna bo utrwalała lewą i prawą stronę.

Oprócz podróżowania omówiliśmy także bezpieczne zachowania podczas wakacji. Łączyliśmy w zbiory podobne obrazki, a dzieci wypowiadały się dlaczego dana sytuacja jest bezpieczna, albo nie jest.  Przy okazji tych zajęć dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz wygląd konkretnych cyfr. Same musiały ułożyć numery, w zależności od tego jaki obrazek był pokazany.  Na koniec określenie czy dane zdarzenie jest bezpieczne czy nie. Jeśli przeczytane zdanie przez nauczycielkę było dobre (bezpieczne) dzieci wskakiwały do środka koła ze sznurka.

Mogę stwierdzić, że przedszkolaki są gotowe na wakacje, bo nie zrobiły ani jednej pomyłki. 🙂 Link do galerii zdjęć