W ŚWIECIE PRZYRODY

Grupa starsza ten tydzień poświęciła przyrodzie. Na ten termin składa się wiele czynników, więc mieliśmy duże pole manewru.

Drzewa są bardzo ważne w naszym świecie, bo dzięki nim mamy między innymi tlen. Dzieci, próbowały się zaprzyjaźnić z drzewem. Każdy potrzebuje przyjaciela, nawet drzewko 🙂

Przedszkolaki oglądały korę drzew, liście, dzięki czemu przypomniały sobie jak dane elementy drzewa się nazywają. Słuchały co mówi do nich drzewo, przy pomocy rolki po papierze oraz oglądały każdy element najpierw gołym okiem, a później za pomocą lusterka (odbicie).

Kolejnym ważnym elementem przyrody, poznawanym przez dzieci była woda. Wodę każdy zna i wie, że jest  równie ważna jak tlen. Podczas zabawy badawczej poznawaliśmy jej właściwości.

Sprawdzaliśmy co się w wodzie rozpuszcza a co nie, co będzie pływało po wierzchu,  a co utonie. Kilkoma rzeczami dzieci były zaskoczone.

Z przyrodą mają też największy kontakt zwierzęta wiejskie. Przypomnieliśmy  sobie wspólnie z dziećmi, jakie zwierzątka żyją na gospodarstwie, ich nazwy, a także łączyliśmy małe z ich rodzicami.

Były też zabawy ruchowe z maskami zwierząt.

 Była to świetna zabawa…. Tutaj link do wszystkich zdjęć