W świecie barw.

W minionym tygodniu Krasnoludki wcieliły się w wybitnych malarzy 😊 .Motywem przewodnim była abstrakcja. Zamiast pędzla dzieci używały nadmuchanego balonu, który maczając w kolorowych farbach tworzyły piękne kolorowe obrazy. Następnie owe dzieła ozdobione ramką zostały powieszone przed nasza salą i w ten sposób nasza galeria obrazów mogła być podziwiana przez rodziców🤗.

Dzieci w ramach usprawniania koordynacji wzrokowo-ruchowej po raz pierwszy zapoznały się z piłeczką do ping-ponga🏓.Zabawa nie polegała na graniu w tą znaną dla wszystkich dyscyplinę sportową 😉. Zadaniem dzieci było w taki sposób utrzymać piłeczkę w specjalnym talerzyku ,aby nie spadła na podłogę. Zaś ćwiczenia oddechowe z udziałem piłeczki też nie były łatwe. Uczyliśmy się w taki sposób dmuchać , aby piłeczka się poruszyła -nie wszystkim się to udawało, ale jak to mówią „praktyka czyni mistrza”😉.

Ponadto po raz kolejny przy użyciu instrumentów muzycznych uczyliśmy się reagowania na polecenia : gramy/nie gramy; wolno/ szybko; głośno/ cicho i w rezultacie musimy jeszcze dużo ćwiczyć ,ale małe postępy już robimy🤗.

Kontynuowaliśmy również utrwalanie poznanych już wcześniej kształtów figur geometrycznych. Pomagały nam w tym specjalne plansze , które należało w taki sposób przekręcić , aby takie same kształty znalazły się obok siebie. Zaś na zakończenie tygodnia Krasnoludki wcieliły się w małych odkrywców i szukały skarbów ukrytych w piasku kinetycznym 😊.