Sierpniowe wakacyjne zabawy.

Po dłuższej  przerwie nareszcie wróciliśmy i nowy sierpniowy tydzień rozpoczęliśmy od świętowania 3 urodzin naszej kochanej Mai❤️.

Ponadto Krasnoludki zrobiły  swój własny muzyczny instrument „grzechotkę”🎶,a składniki  z którego została stworzona,  każdy posiada w swoim domu ( ryż, płatki kukurydziane, sól, makaron) 😊. Dzieci w efekcie końcowym wysłuchiwały dźwięków jakie wydają poszczególne grzechotki.  Z okazji Dnia Arbuza maluchy wykonały  wspólną pracę plastyczną: wyklejały bibułą dobraną kolorystycznie  kształt tego soczystego smakołyka🍉-pracy było co nie miara bo kawałeczków bibuły było baarrdzo dużo, ale dały radę 💪.

Nauka poprzez zabawę to nasze motto i tym razem do akcji wskoczył kolorowy motylek 🦋. Ciocia Natalka przedstawiła go dzieciom i  pokazała w jaki sposób zapełnić jego puste miejsca na skrzydełkach ,wykorzystując do tego kolorystycznie dobrane pomponiki. Oczywiście , żeby nie było tak łatwo to te zadanie miało być wykonane przy użyciu klamerek do bielizny😁. Starszaki kombinowały ale dały radę💪, a maluszki kolorowymi kredkami kolorowały swoje motylki .

Tydzień zakończyliśmy eksperymentem .Dzieci obserwowały jak się zachowuje w wodzie  złożony z papieru kwiatek🌸🏵️ oraz jak mocno trzeba dmuchać, żeby statek mógł popłynąć⛵.