Pszczółki były na wycieczce w Zastawnie

21 czerwca pszczółki wyruszyły na wycieczkę do Zastawna, do gospodarstwa agroturystycznego „Vitalis”. Przywitano nas bardzo serdecznie i zaproszono do rozpoczęcia wycieczki. Pierwszym punktem programu była jazda bryczką. Dzieci podziwiały zwierzęta, które były na łące, po której jeździliśmy: konie, krowy i byki, osły. Pan wysypał paszę nieopodal wozu, abyśmy mogli z bliższej, ale bezpiecznej odległości obserwować zwierzęta.

Po powrocie z przejażdżki poszliśmy do „Mini Zoo”, gdzie karmiliśmy zwierzęta: kozy, owce, lamy, króliki. Dzieciom bardzo się to podobało, były bardzo podekscytowane. Później przeszliśmy do pana, który czekał na nas z koniem. Dzieciaczki mimo lekkiego stresu, wykazały się wielką odwagą i chętnie wsiadały na konia. Kilka osób wolało oglądać konika niż na niego wsiadać 😛

Po jeździe konnej i poprzednich atrakcjach byliśmy już naprawdę głodni. Pani zaprowadziła nas do wiaty w której paliło się ognisko i były przygotowane pieczone kiełbaski ze swojskim chlebkiem. Dzieci zjadły posiłek ze smakiem.

Po jedzonku pszczółki skorzystały z placu zabaw na którym się bawiły. Następnie poszliśmy na polanę, na której oglądaliśmy roślinki przez lupy. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem i skupieniem.

Na koniec naszej wycieczki posililiśmy się domową drożdżówką i soczkiem. Ciężko było nam się pożegnać, bo bardzo nam się w Zastawnie podobało, ale na powrót do przedszkola był już czas.

Zapraszam do oglądania galerii

p. Angelika