Powitanie wiosny

W  środę 21  marca w naszym przedszkolu odbyła się impreza integracyjna pod hasłem: ,,Ekologiczna Marzanka czyli Wiosny powitanka”. 

Jak nakazuje tradycja pierwszego dnia astronomicznej wiosny, przedszkolaki z przygotowanymi kukłami Marzanny, żegnają zimę i witają wiosnę.

W tym roku, zgodnie z programem recyklingowym realizowanym w naszym przedszkolu, Marzanny musiały być wykonane także z surowców wtórnych.

Każda grupa starannie wykonała swoje ,,zimowe panny” i pojawiła się z nimi na wiosennej imprezie. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć inscenizację opowiadania I. Kwintowej ,,Przebiśniegi” w wykonaniu najstarszej grupy naszego przedszkola – Żabek. Po takim wprowadzeniu w wiosenny klimat, dzieci wspólnie z prowadzącą panią Beatą, przywołały na salę panią Wiosnę, aby wspólnie z nią radośnie śpiewać i tańczyć… Pani Wiosna, w którą wcieliła się pani Angelika, opowiedziała dzieciom o zachodzących zmianach w przyrodzie podczas prezentacji multimedialnej ,,Co dzieje się na przedwiośniu?”. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw ruchowych oraz zagadek słownych związanych ze zwierzętami, które można spotkać na wiosennej łące.

Nasza impreza zakończyła się prezentacją ekologicznych Marzann, które poszczególne grupy zaprezentowały przy skocznych piosenkach.

Aby na dobre pożegnać zimę, dzieci po zakończonej zabawie, udały się z kukłami zimowych panien na spacer po okolicy i wypatrywały wiosennych kwiatów w ogrodach…

Tutaj link do wszystkich zdjęć