Nowy rok rozpoczęliśmy kolorowo i na wesoło 🙂 Było jak zwykle mnóstwo uśmiechów i radości. Żeby nie było , że tylko zachwalamy nasze maluszki ….. Tak tak zdarzają się ,także gorsze dni i to jest zrozumiałe ( to są małe istotki o różnych charakterach i nie zawsze muszą być ze wszystkiego zadowolone 🙂 ) , jednakże staramy się robić wszystko , żeby smutne minki szybko uciekały i pojawiały się piękne uśmiechy!
Były szaleństwa z kolorową chustą animacyjną. Dzieci uczyły się odpowiednio ją trzymać oraz ćwiczyliśmy koncentracje i refleks poprzez odpowiednie wsłuchiwanie się w polecenia i próbowanie ich wykonać-w tym przypadku machanie chustą wolno/szybko. Podobnie było z dźwiękami i instrumentami, gdzie maluszki trzymając janczary próbowały odwzorować usłyszany dźwięk. Pomalutku, pomalutku i nasze dzielne Krasnoludki tego się także nauczą 🙂 Ale największą furorę zrobiła mata dźwiękowa po której maluchy skakały jak zajączki !
Szukaliśmy również „magicznych” płatków śniegowych, które ukryły się na białej kartce a pojawiły po pomalowaniu kartki niebieską farbą . Zdziwieniu nie było końca… jak to dużo nie trzeba ,żeby zaciekawić malucha – tylko kartka ,świeczka i farba 🙂
Staramy się systematycznie ćwiczyć rączki i skupienie u dzieci poprzez zachęcanie ich do rysowania kredkami , układania puzzli, dopasowywania określonych elementów do układanki i wiele tego typu zajęć, które usprawniają motorykę małą tak ważną w dalszym rozwoju dziecka.