Pierwsze zajęcia z „Photonem” z MAC-a

Zgodnie z obietnicą, wraz z początkiem kwietnia rozpoczęły się zajęcia z programowania, z udziałem „Photonów” we wszystkich grupach.

Na początku dzieci musiały poznać wygląd ,,Photona”, dotknąć, pogłaskać, przywitać się i wykonać różne tego typu czynności z nim związane. Następnie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy sterować „Photonem”, aby poruszał się po wyznaczonej trasie.

Pszczółki z podziałem na dwa zespoły pracowały na dwóch „Photonach„. Jedna grupa miała za zadanie poruszać sie tylko po jasnoniebieskich polach a druga po ciemnych. Z początku nie było to łatwe, ale juz po kilkunastu minutach przedszkolaki znakomicie mieściły się w wyznaczonych granicach.

Pszczółkom bardzo podobała się zamiana koloru oczu i czułek „Photona” oraz dźwięki zwierząt, które można zaprogramować. Na koniec zajęć dzieci pytały się, kiedy będą następne. Odpowiedź brzmi już niedługo MOI DRODZY !

04 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Z tego też powodu Pszczółki poznały nową grę edukacyjną: „Marcheweczka„. Przedszkolaki z magiczną Marchewką bawiły się najpierw skojarzeniami i kartami memo, rozwijając zdolności logiczne a później magiczna Marchewka zaopatrzona w baterie zabrała dzieci w magiczną podróż ciuchcią wraz ze zwierzątkami.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć:

pani Kasia Tutaj link do wszystkich zdjęć