Październik

W październiku obchodziliśmy dzień kundelka, przez ostatnie miesiące zbieraliśmy dary dla zwierząt w schronisku, które pracownik schroniska odebrał od nas. Dzień Kundelka to był dobry dzień, aby porozmawiać o psach, opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z psami. Niektóre dzieci znają rasy psów, potrafia określić umaszczenie psów, ale wszyscy wiedzą jak duże są psy, jak o nie dbać, czego potrzebują do życia i jak się bawić z psem. Pani tłumaczyła dzieciom kto pomaga psom (weterynarz), zademonstrowała jak może wglądać wizyta u psiego lekarza i czego używa lekarz aby zbadać psa.
Wszystkie dzieci chętnie podjęły się zabawy dydaktycznej „karmienie psa”, budowały domki z klocków dla swojego psa którym byłą figurka . Dzieci uczyły się piosenki „Popatrzcie na jamniczka”
Rozmawialiśmy również o kotach

W ostatni dzień października był Dzień Dyni Do zadań matematycznych zostały użyte dynie małe i duże, ozdobne i jadalne. Zadaniem dzieci był określanie wielkości, kształtu oraz wagi każdej z dyń. Dzieci z przyjemnością segregowały dynie wg np. koloru czy wielkości, przeliczały, określały gdzie jest mniej a gdzie więcej. A na koniec zajęć była zabawa w losowanie dyniowej buzi. Po wylosowaniu każdy sam miał zrobić taką minę jak mu wskazywała wylosowana dyniowa buzia, ależ wtedy było uciechy i śmiechów.
Wspólnie dzieci wykonały pracę plastyczną Dyniowe Pole – maczanie piąstki w farbie to byłą prawdziwa atrakcja, potem pędzelkiem wystarczyło dorysować listki i ogonki