Ostatni tydzień przed wakacjami

W Rybkach ostatni tydzień przed wakacjami był pełen ciekawych wydarzeń i zajęć 🙂

W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Jogi. Z tej okazji nasze Rybki skorzystały z interaktywnej maty do jogi, dzięki której przypomnieliśmy sobie wiele ćwiczeń. W tym dniu rozmawialiśmy o pamiątkach z nad morza, wspólnie oglądaliśmy bursztyny, kamienie i muszelki, postanowiliśmy ułożyć z nich własne mandale. Na koniec dzieci otrzymały wakacyjną mandalę-kolorowankę. 🙂

Rozmawiając o wakacjach nie mogliśmy pominąć gór i jezior. Dowiedzieliśmy sporo na temat gór, poznaliśmy takie pojęcia jak oscypek, hale, baca, górale. Dzieci wykonały piękne owieczki za pomocą białej farby i sprawnych paluszków. Rozmawiając o jeziorach wybraliśmy się na ryby, ścigaliśmy się kto złowi ich więcej. Uczyliśmy się również pływać kajakiem, synchronizując swoje ruchy naprzemienne.

Z okazji Dnia Ojca rozmawialiśmy o ulubionych zajęciach naszych tatusiów oraz przypomnieliśmy sobie piosenkę pt. ,,Tata jest potrzebny”. Dorysowywaliśmy również wąscy tatusiowi, jakiego narysowała Pani Paulina na tablicy. Wydawało się to banalnie proste. jednak z zamkniętymi oczami, już nie było tak łatwo, ale było przy tym sporo zabawy. Na koniec nasze Rybki wykonały piękne krawaty, które zabrały do domu dla swoich tatusiów.

Więcej zdjęć TU