Odwiedziny ciekawego gościa.

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych zajęć: wizyta chomika Chrupka połączona z rozmową o zwierzątkach domowych , które najczęściej goszczą w naszych domach (kot, pies, chomik ). Krasnoludki próbowały dopasować do każdego ze zwierzątek odpowiedni pokarm , poznały akcesoria przynależące do nich , a także  w formie zabawy karmiły tekturowego kotka i psa . Największą atrakcją okazał się jednak chomik Chrupek. Dzieci z wielką ciekawością go obserwowały i próbowały dotknąć, a ich radość w oczach była bezcenna . 🙂

Ćwiczyliśmy skupienie i koncentracje poprzez między innymi -podawanie piłki sensorycznej koledze/koleżance siedzącej obok;  masowanie stópek wałeczkami ; podnoszenie nóżek na których umieszczone zostały woreczki ; naśladowanie ruchów gimnastycznych  opiekunki- przysiad, skłon, rączki w górze, rączki w bok.

Skupiliśmy się także na motoryce  małej, którą  usprawnialiśmy w trakcie  :malowania kolorową kredą, zabawą z ciastoliną , układaniem drewnianych układanek ,a także wykonując  swojego pysznego pączusia( symbol Tłustego Czwartku) poprzez wyklejanie jego wizerunku drobnymi kawałeczkami kolorowego papieru.

Krasnoludki uczestniczyły w  lekcji pokazowej z Jogi , która przeprowadziła Pani Dyrektor Olga Lesz.  Były dzwonki koshi i maty,  takie milutkie w dotyku wodne kuleczki, były cylindry uważności ,było przechodzenie pod Panią Jogą . 🙂  Ależ się działo!!!  wszystko bardzo się dzieciom podobało!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂