Niech żyje bal !

W tym tygodniu przygotowywaliśmy się do  długo wyczekiwanego Balu Karnawałowego.Zrobiliśmy swoje kolorowe  maski , pięknie udekorowaliśmy  balonami naszą salę Krasnoludkową , maluszki poznały zwyczaje i rodzaje przebrania na tą wyjątkową imprezę. 🙂  Było dużo muzyki i  tańca, różnych  zabaw, malowanie buzi …. 🙂 Dzieci miały przepiękne przebrania!!!!! -za co bardzo dziękujemy Rodzicom!

Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć gimnastycznych, które maluszki bardzo lubią i chętnie w nich uczestniczą. Zjazd  ze zjeżdżalni wprost do tunelu był wspaniałą atrakcją ! Szaleństwa przechodzenia przez dłuuugi  tunel nie było końca. 🙂 Coraz lepiej wychodzi im słuchanie poleceń, jak również czekanie na swoją kolej- brawo!!!

Czerwony, zielony, niebieski, żółty…. może nie potrafią jeszcze wszyscy dobrze tych kolorów wymówić, ale sortowanie kolorystycznie poszczególnych przedmiotów  nie sprawia starszakom dużego problemu.  Staramy się jak najwięcej ćwiczyć z dziećmi ,rozbudzając w nich  w ten sposób ciekawość otaczającego ich świata. 

Były także zajęcia o pysznej PIZZY. Krasnoludki obserwowały z czego się składa ta pyszna włoska potrawa i stworzyły  wspólną  wielką pizzę z kolorowych  papierowych składników – mniam mniam. 🙂