Nasz luty

Choć dni w lutym niewiele, to wiele atrakcji w nim przypadło. Już od pierwszych dni w kalendarzu świąt nietypowych mogliśmy świętować. W drugim tygodniu ferii, a pierwszym tygodniu lutego, świętowaliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. I z takim nastawieniem rozpoczęliśmy luty.

W drugim tygodniu lutego rozmawialiśmy o przemijającym czasie. Dzieci poprzez eksperyment dzieliły się wrażeniami upływającego czasu. Choć minuta, to zawsze 60 sekund, to czasem trwa jakby wieczność, a przy innych czynnościach, jakby tylko sekundę. Rybki dowiedziały się, jak kiedyś mierzono czas.

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od listów pełnych miłości. Dzieci przygotowały Walentynki dla kolegów i koleżanek z grupy. Następnego dnia świętowaliśmy Dzień oszczędzania energii. Rybki poznały sposoby jak dbać o naszą planetę, by służyła nam przez lata. W czwartek odwiedził nas niezwykły gość z okazji Dnia Kota. Dzieci miały okazje poznać zwyczaje tego czworonoga, a także pogłaskać go i przekonać się jak mięciutką ma sierść. Następnego dnia poszerzaliśmy wiedzę dotyczącą baterii, bo obchodziliśmy Dzień baterii. Zimowe zabawy to nie tylko temat kolejnego tygodnia pretekst do rozmów na temat zimowego krajobrazu. Nie bawiliśmy się śniegiem, bo go aż tyle nie było, ale lekko poprószyło i krajobraz był lekko biały. Bawiliśmy się natomiast piłeczkami, które rozwijały dziecięcą wyobraźnię, a także sprawność rączek. Dzieci poznały dzieło Vincenta van Gogha i odtworzyły obraz „Gwiaździste niebo”. Tydzień zakończył się zabawą karnawałową, w czasie której Rybki brały dział w zabawach, grach i konkursach. Nie zapomnieliśmy tego dnia o zwierzynie leśnej. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest to że pomagamy zwierzętom zimą jak również ważny jest sposób, w jaki to robimy.

Ostatni tydzień bawiliśmy się kosmicznie- poznaliśmy planety, dzieci wcielały się w wirujące wokół słońca planety, wyobrażaliśmy sobie kosmos i jego mieszkańców. Jeden z nich nawet nas odwiedził.