Nadeszła Wiosna 🌷🦋🌸

Wiosna to wspaniała pora roku. Wszystko budzi się do życia: słychać śpiew ptaków, pojawiają się pierwsze kwiaty, jest coraz więcej słonecznych dni 🤗. I u nas w sali też już jest wiosennie i radośnie. Tego dnia stworzyliśmy wspólnie kukłę Marzannę. Porządnie skropiliśmy ja wodą   wspólnie wymawiając   słowa : „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w wodę Cię wrzucamy , bo wiosnę witamy.”😁 Ponadto oglądaliśmy  przez lupę pierwsze wiosenne kwiaty i  urocze mięciutkie bazie kotki. Wcielaliśmy się w tulipanki wychodzące z ziemi i rosnące do góry pod wpływam słońca i deszczu.🤗 – mieliśmy dużo tego typu zabaw muzyczno -ruchowych .

Ciocia Natalia pokazała dzieciom co to jest rosa? I dlaczego jak pada deszcz ,a my jesteśmy schowani pod  parasolką to nie mokniemy 🤔😁. Super  zabawą  było również wyławianie kolorowych kwiatków z wody zarówno łyżką cedzakową jak i samą rączką .Dzieci  także  dowiedziały się , że pogoda wiosenna może być bardzo zmienna ☀️🌈🌧️, natomiast my jako ciocie dowiedziałyśmy się od Krasnoludków że  tym ptakiem , który przylatuje na wiosnę jest struś a nie bocian 😁.

A żeby w naszej sali było jeszcze ładniej , to w ramach zajęć sensorycznych posadziliśmy do doniczki wiosenne kwiatuszki. Teraz tylko Krasnoludki muszą pamiętać , aby je podlewać  .😊

Było troszkę zabawy ciastoliną i drewnianymi układankami ,aby ćwiczyć skupienie i koncentrację a w ramach gimnastyki -sensoryczny tor do przejścia. Czyli coś dla nóżek i rączek🤗.

Zachęcamy  do obejrzenia galerii zdjęć.