Na podwórku

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o naszym podwórku. Dzieci opowiadały o swoich placach zabaw oraz sposobach spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Pszczółki mówiły o zabawach w piaskownicy, rowerze, rolkach oraz wielu innych. Podczas pracy w kartach pracy dzieliliśmy wyrazy na głoski oraz układaliśmy rytmy.

W minionym tygodniu poznawaliśmy właściwości piasku. Dzieciaczki najpierw z zamkniętym oczami dotykały piasek, próbując odgadnąć co znajduje się w woreczku. Opowiadały o swoich spostrzeżeniach. Później dowiedziały się o tym skąd bierze się szkło. Przybliżeniu tego tematu pomógł nam filmik, który w ciekawy sposób pokazał proces produkcji szklanych wazonów. Dzieci były zszokowane faktem, że szkło to przetworzony piasek. Następnie dowiedzieliśmy się jak powstają gliniane wazony. Dzieci były bardzo zainteresowane i bez problemu odróżniały przedmioty szklane od glinianych.

W ubiegłym tygodniu bawiliśmy się również w podchody….ale niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i musieliśmy zorganizować je w trochę inny sposób w sali. Mimo niesprzyjających okoliczności zabawa była przednia.

Zapraszam do oglądania zdjęć

Zdjęcia nasze podwórko