Marzec z jogą

Marzec już za nami i w zasadzie należy go podsumować

Żabki miały sporo zabaw na uważność, ćwiczyły słuch i koncentrację. Niestety mają już problemy z gibkością, elastycznością. Szczególnie widać to w momentach kiedy mają schylić się i mając proste nogi dotknąć chociaż palcami do maty. Zachęcam do większej ilości spacerów, biegania, wchodzenia po schodach. Podczas robienia żywej mandali kiedy dzieci miały podnieść nogi do góry i je wyprostować to sami popatrzcie jakie to trudne zadanie.

Było również zadanie ćwiczące cierpliwość – obserwacja pewnej kulki ziołowej, która wrzucona do wrzątku zmieniała powoli kolor wody i otwierała się, aby na końcu wyglądać jak wielki kwiat

W tym miesiącu ćwiczyliśmy się w pracy całym zespołem oraz w pracy w parach. Ciężko było dzieciom nie ścigać się.
Poznały dzieci nową asanę – wielbłąd, ćwiczyły na kole jogowym, doskonaliły asany które do tej pory poznały tj węża, jaszczurkę, okręt, drzewo, wojownika I, wojownika II , kota, krowę, szczęśliwe dziecko, motyla, balasanę i ulubiony zestaw „Powitanie słońca” Ćwiczyły z kostką jogową.

Galeria zdjęć

Zajęcia jogi dla dzieci to min:
– gry i zabawy z asanami czyli pozycjami jogi
– ćwiczenia oddechowe z rekwizytami
-relaksacja przy muzyce
-ćwiczenia słuchowe
-tworzenie mandali
– zabawy z emocjami
-taniec, ruch
– ćwiczenie uważności
-ćwiczenie koncentracji
– nauka odpoczynku i bezruchu

Na zajęciach nie jest istotne kto pierwszy, kto więcej, kto szybciej – wręcz odwrotnie. Na zajęciach najważniejsze jest czucie siebie tu i teraz, staranne wykonywanie zadań na tyle na ile dany dzień pozwala. Tu nic nie trzeba – jak dziecko nie ma ochoty to ją w sobie szuka.