Mali PATRIOCI

           Miniony tydzień przypadł po  ŚWIĘTACH NARODOWYCH: Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja, dlatego Pszczółeczki rozmawiały o Polsce. Poznawaliśmy: Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, Flagę Polski oraz Godło Polski. Nie zabrakło prac plastycznych związanych z symbolami Polski, które mogli Państwo podziwiać przed naszą salą. Podczas tego tygodnia rozsmakowaliśmy się w typowo Polskich potrawach – pyszny żurek oraz kotleciki w sosie z ziemniaczkami i surówką. Pszczółkom smakowało jak zwykle 🙂

                Dzieciaczki także poznawały kształt Polski na mapie. Wspólnymi siłami odkrywaliśmy ważniejsze miejsca na mapie np. nasze rodzinne miasto – Elbląg. Przy okazji mowy o Elblągu dzieciaczki wspominały nasza wycieczkę na Stare Miasto w Elblągu. Poruszyliśmy temat lokalnego patriotyzmu, dzieci poznały Herb Elbląga i układały go z puzzli podczas zajęć terenowych.

Dziękujemy Mikołajkowi M. i Mikołajkowi G. oraz ich rodzicom za pokazanie nam pięknych książek o Wspaniałych miejscach w Polsce oraz o Zwierzętach w Polsce.

Zapraszamy do oglądania galerii Link do galerii

p. Angelika