Kochamy naszych rodziców

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o naszych kochanych rodzicach. Dzieciaki przedstawiały scenki, w których rodzice dbają o szczęście, a także bezpieczeństwo swoich pociech. Pszczółki fajnie wczuły się w role i przedstawiły nam bardzo różne sytuacje np. wycieczka nad morze, czy spacer podczas którego dziecko się przewróciło, a troskliwi rodzice się nim zaopiekowali. Podczas rozmów o rodzinie, dzieci opowiadały o swoich członach rodziny. Następnie tworzyliśmy drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Innego dnia czytaliśmy globalnie napis mama i tata. Rozmawialiśmy o zawodach wykonywanych przez rodziców. Przy okazji tych rozmów bawiliśmy się w grę „gorące krzesło” podczas której odgadywaliśmy jaki zawód wykonuje nasz „gość” siedzący na krześle.

Rozmawialiśmy również o czasie, porach roku, kalendarzu. Utrwalaliśmy nazwy miesięcy.

Ten tydzień był również czasem intensywnych przygotowań do uroczystości z okazji Dnia mamy i taty. Dużo prób, tworzenie i dekorowanie prezentów. Dziękuję rodzicom Wiktorki i Błażejka za pomoc i dostarczenie super gadżetów na naszą imprezę. Dzieci nie mogą się już doczekać,mam nadzieję, że jak zwykle wyjdzie cudnie 🙂

Dziękujemy również rodzicom Blanki za fanty na loteryjkę 🙂

Zapraszam do oglądania zdjęć

p. Angelika

Zdjęcia o kochanych rodzicach