Kwiecień rozpoczął się od rozmów o Świętach Wielkanocnych, tradycjach związanych z ich obchodami. Dzieci poznawały tradycję szykowania koszyczka wielkanocnego, farbowały jajka oraz rozwijały umiejętności kodowania podczas zabawy z pisankami. W minionym miwsiącu Żabki rozmawiały także o zwierzętach z wiejskiego podwórka. Dzieci zastanawiały się nad pytaniem: ,,skąd mamy te produkty” czyli szukały odpowiedzi po co hodujemy zwierzęta na wsi. W kwietniu Żabki sporo czasu poświęciły na zabawy związane z segregacją surowców wtórnych oraz sposobach dbania o naszą planetę. Dzieci poznawały także znaczenie słowa recykling. A w ostatnim tygodniu dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat kraju w którym żyją. Starszaki poznawały legendy polskie oraz legendę o Piekarczyku związaną z Elblągiem. Dzieci rozmawiały też o symbolach narodowych i fladze.
Żabki obchodziły także: Prima Aprilis, Dzień Marchewki, Dzień Ziemi, Dzień Tańca. Odbył się także wyjazd do Teatru na spektakl: Klik, klik i uśmiech znikł oraz wycieczka na pocztę i do biblioteki Pozytywka. W kwietniu dzieci poznały litery: j,J, f,F ż,Ż h,H
Zapraszam do galerii zdjeć…

























































