Elbląskie kamieniczki, czyli wytwory dłoni i serc

   Środa 5 kwietnia to był niezwykły dzień. W ramach współpracy naszego przedszkola z Gimnazjum Nr 9 , odbyło się kolejne niezwykle owocne spotkanie młodszych i starszych .

 Rano jeszcze kiedy przedszkolaki jadły śniadanie do przedszkola przyjechali gimnazjaliści z klasy artystyczno – literackiej pod opieką pani Joanny Nowak i pani Marty Mierzwy – Gałkowskiej naszej pani logopedy.

Pierwszy etap spotkania to wspólne wybieranie kartonów – bardzo dziękujemy rodzicom za przynoszenie do przedszkola kartonów, oj było z czego wybierać.

Drugi etap to przymocowywanie do siebie odpowiednich kartonów – to było zadanie dla gimnazjalistów i nauczycielek.

Trzeci etap to praca maluchów i młodzieży – projektowanie oraz wykonanie kamieniczek elbląskiej Starówki. Przy tym zadaniu dzieci przedszkolne zmieniały się i tym sposobem każdy chętny przedszkolak z grupy Smerfy i Żabki brał udział w warsztatach.

  Podstawowym materiałem budowniczym były kartony. Dzięki wyobraźni i zdolnościom manualnym powstała niezwykła, bo ręcznie wykonana praca przestrzenna pokazująca walory naszego wspaniałego miasta.

Zabawa połączona z nauką pozwoliła na integrację wszystkich jej uczestników i udowodniła, że warto podejmować takie inicjatywy sławiące nasz region i kulturę lokalną.

Kamieniczki zdobią hol przedszkolny.