Czerwiec u Rybek

Czerwiec w grupie Rybek rozpoczęliśmy tygodniowym świętowaniem Dnia Dziecka.  Dzieci oglądały przygody ulubionych bohaterów z bajki, bawiły się darami natury tworząc szlaczki, wraz z bohaterami bajek przechodziły labirynt, tworzyły kolorowe zwierzęta z plasteliny, tworzyły abstrakcyjne dzieła sztuki. Ponadto bawiły się przy dziecięcej muzyce, rywalizowały przy wyścigach rzędów, bawiły się kręglami, w przedszkolnym ogrodzie puszczały i łapały kolorowe bańki. Dużo frajdy sprawiło dzieciom pozowanie do nietypowej sesji fotograficznej. Dzieci zmieniły swój image wkładając peruki, nietypowe nakrycia głowy, okulary. Zakończeniem świętowania była gra francuska, w której dzieci szukały kolejno ponumerowanych kopert i zadań w nich ukrytych.

Czerwiec to również nauka i zabawa podczas poruszania tygodniowych tematów. Na początek poruszyliśmy temat „Taki sam a jednak inny”.  Szukaliśmy podobieństw i różnic między sobą. Rozmawialiśmy kim jest przyjaciel i przygotowaliśmy Kotki przyjaźni, które dzieci najpierw wycięły, a następnie wręczyły przyjacielowi z grupy.

W kolejnym tygodniu rozwijaliśmy temat: „Na moim podwórku”. Bohaterom naszych książek pomogliśmy dotrzeć na plac zabaw pokonując labirynt i nazywając poszczególne elementy placu zabaw. Korzystając z pogody bawiliśmy się na przedszkolnym podwórku oraz przyglądaliśmy się kwiatom w nim rosnących. A w pochmurne dni, nasza sala zamieniła się w łąkę, na której dopisała zabawa.

Koniec czerwca to zajęcia związane z tematem „Nadchodzą wakacje”. Dzieci ćwiczyły narządy mowy naśladując odgłosy wydawane przez różne środki transportu. Jeden z nich powstał poprzez wycięcie i odpowiednim ułożeniu poszczególnych elementów. Powstały pociąg, dzieci ozdobiły dorysowując tory i krajobrazy zza okna pociągu. Temat wakacji, to również planowanie wyjazdów, wycieczek. Nasza grupa kończąc rok szkolny podczas przekazania klucza pożegnała Grupę Żabek. Żegnając przedszkole na wakacje, wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO. Zobaczyliśmy wiele różnych gatunków zwierząt. Zwiedzaliśmy ZOO jadąc meleksem, a także spacerując alejkami ZOO.

Nasza Grupa wzięła udział w konkursie „Wymarzona łąka kózki Danki„.  Zajęliśmy 3 miejsce.

Wzięliśmy również udział w akcji W. Legutko #zdroworosnę. Rybki zasiały koper, o który się troszczą i ozdabiają kanapki.

W naszej grupie mamy medalistki. Jedna z nich po raz kolejny wzięła udział w miejskim biegu, a druga trenuje taniec. Dziewczynki- GRATULUJEMY!!

Kończąc czerwiec, kończymy rok  szkolny 2021/2022. Serdecznie dziękujemy za czas nauki i zabawy, za wspólne spacery, tańce, rozmowy, ćwiczenia, śpiew.

 

Grupa Rybki życzy:

bezpiecznych podróży

pięknej pogody

niezapomnianych spotkań